systemy sterowania obrabiarek Pronum. czy są dobre?

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Davido_olawa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 270
Rejestracja: 28 maja 2006, 15:46
Lokalizacja: Dolnysląsk

#11

Post napisał: Davido_olawa » 11 lut 2007, 17:48

Pracuje na Pronumie i jestem zadowolony jak i z serwisu.
To była totalna porażka. Maszyna interpolując okrąg fi 150 robiła jajo na 0.3 mm
to musi być jakiś żart i napewno nie jest to wina Pronuma tylko maszyny



Tagi:


Autor tematu
czort
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 346
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:08
Lokalizacja: kraków

#12

Post napisał: czort » 12 lut 2007, 20:06

Witam
Z tym jajkiem to też mi się wydaje że to wina maszyny. W końcu Ne dużo trzeba kiepski remontowiec (a o takich nie trudno ) tudzież poprzedni operator morderca (tacy też się znajdą ). Jak Pisza na stronie swojej ze ich klijętani są na przykład HUTA STALOWA WOLA czy HUTA im. Sendzimira. Takie zakłady nie mogą sobie pozwolić na jakieś badziewie.


duchu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2007, 07:01
Lokalizacja: Mielec

#13

Post napisał: duchu » 14 lut 2007, 11:18

Ja na pronumie działam już jakieś 8-7 lat i jestem strasznie zadowilony!!!!!!!!! pracujemy na dwie zmiany non stop i tylko raz przez ten okres wywaliło mi PLC i to przez mój błąd. Jest prosty w obsłudze najlepszy chyba dla początkujących
duchu


Piwko
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 19 lut 2007, 14:10
Lokalizacja: Radka

#14

Post napisał: Piwko » 21 lut 2007, 14:55

....bo tylko to oglądałem,w kwesti działania nie mam żadnego pojęcia. Panie Hag 77 i po co się wypowiadać.


użytkownik
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2007, 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

#15

Post napisał: użytkownik » 02 mar 2007, 12:33

Nie jest zły. 2 tokarki kręcą się minimum po 2 zmiany i jest ok. Jedyne co denerwuje to srednio raz na rok przy wączaniu zasilania wyskakuje " błąd sum kontrolnych" i wtedy wszystko w pamięci trzeba skasować i załadować i skompilować. A jeśli nie masz kopi ostatnio poprawionych na maszynie programów to zostaje jeszcze powtórne dogrywanie wymiarów.
Jak bym miał wybierać to wolę Sinumeric 810T. Też jest 2 tokarki - kręcą się bez zastrzeżeń. Tylko jak wyskoczy alarm od baterii a obsługa wyłączy zasilanie to jest "zabawa" analogiczna jak powyżej.
PLCEDI


nerio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2007, 20:00
Lokalizacja: krotoszyn

#16

Post napisał: nerio » 19 mar 2007, 20:06

Witam ja pracuje na obrabiarce tzc ze sterowaniem pronuma i nie mogę o niej złego słowa powiedzieć, ale osobiście ze sterowana polecam simensa
pozdrawiam 3maj sie!


jurek56
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 23 mar 2007, 11:49
Lokalizacja: P-ń

#17

Post napisał: jurek56 » 11 kwie 2007, 14:32

Promum to nic innego jak byś miał spolszczonego sinumerika. Układ sterowania i system są bardzo podobne. Jeśli jest podłączony do obrabiarki z dobrym PLC to spisuje się bardzo dobrze. Obsługuje duże możliwości programowe: R-parametry, dużo cykli stałych itd. W zależności od wersji masz możliwość dopisania własnych cykli w postaci Lxxxx (podprogramów), oczywiście znać musisz instrukcje programowania opartą na funkcjach logicznych ( IF,AND,OR,WHILE,GOTO itp.), oraz gotowych funkcji do obliczeń funkcji trygonometrycznych, pierwiastków, skoków warunkowych w programie jak: @100, @630 itp. Przy pomocy takiego podprogramu można wygenerować sobie świetny cykl obróbki i wystarczy wywołać go w programie głównym.
-------------------------------
pozdr. :cool:

[ Dodano: 2007-04-11, 14:35 ]
Hag 77 pisze:Pronum to prawdopodobnie jkiś syf!!!! kupuj to co jest sprawdzone ....jak narazie nie ma lepszego sterowania do obrabiarek jak Sinumerik lub Heideinhain , innych nie polecam , nie wiem jak to wygląda w kwesti kosztów zakupu lecz dostajemy bardzo duzo mozliwości.Pracuje na Sinumerik 810D , nie ma wiekaszych problemów , Koike , to są 2 osiowe maszyny do wypalania gazem , staroć , Heidenhain , centrum obróbcze , bardzo dobrze działa , Esab , cięcie plazmą , do grubości 40mm, osobiscie polecam Sinumerika , starsze wersje sterowania raczej tanio mozna zakupic , z tego co wiem to Simens odkłada z roku na rok porzucenie produkcji i serwisu starszych sterowań ale są zbyt popularne aby zrezygnować , więc jak narazie nawet serwis i cześci są zapewnione , a w tej dziwnej firmie to raczej wątpie
Popytaj ludzi a póżniej doradzaj!!


bob35
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 417
Rejestracja: 05 maja 2007, 10:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#18

Post napisał: bob35 » 05 maja 2007, 23:59

robie na czymś taki i nie moge marzekać tu masz stone z opisani wejdż i się wszystkigo dowiesz http://www.pronum.pl/main_pl.html


Davido_olawa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 270
Rejestracja: 28 maja 2006, 15:46
Lokalizacja: Dolnysląsk

#19

Post napisał: Davido_olawa » 06 maja 2007, 10:53

Może dodam coś odnośnie serwisu....jakiś czas temu padł port RS(dodam że komputerek pracował przez jakieś 10 lat bez żadnych problemów) Paczka została wysłana kurierem a 2 dni później z samego rana przywieziona....Czyli wszystko szybko i sprawnie


biery84
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 10
Rejestracja: 05 lip 2007, 11:34
Lokalizacja: krotoszyn

#20

Post napisał: biery84 » 22 lip 2007, 19:46

Ja pracuje -raczej serwisuje pronuma w firmie mahle i mamy okolo 35 maszyn z tym sterowaniem i nadal zakladamy takie sterowania do roznych maszyn ale najlepiej chodza (dzialaja) z napędami Artech
polecam pronuma

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”