Opinie nt. obecnie produkowanych drążarek Agie Charmilles.

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
wladca-swiata
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 349
Rejestracja: 08 lut 2007, 15:07
Lokalizacja: Łódź

Opinie nt. obecnie produkowanych drążarek Agie Charmilles.

#1

Post napisał: wladca-swiata » 08 paź 2009, 20:21

Witam.

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów miał styczność z takimi drążarkami. Jak wygląda sprawa awaryjności, stabilności systemu i obróbki, łatwości obsługi (może nie tyle skomplikowania co logiczności interfejsu), wydajności itp? Jak na razie zgromadziłem dużo legend i mitów nijak nie przystających do rzeczywistości (jak chociażby to, że przez ostatnie 15 lat niby niewiele zmieniło się w technologii drążenia czy iine tego typu bzdury). Prosiłbym o opinie własne, bądź sprawdzone, bez takich typu "wujek cioci stryjka dziadka usłyszał na targu...". Mamy kilka maszyn koncernu GF AC także wiem jak wygląda sprawa serwisu, obsługi klienta, ilości serwisantów (a propos, nieprawda, że jest ich tylko dwóch). Z góry dziękuję za odpowiedzi.



Tagi:


pinkley
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 22
Rejestracja: 05 mar 2008, 09:40
Lokalizacja: Żary

Opinie nt. ...

#2

Post napisał: pinkley » 09 paź 2009, 20:51

Witam .

Czy Kolega mógłby zdradzić intencje, jakie skłoniły do zainteresowania drążarką
wgłębną FO 350 S. Domyślam się, że chodzi o zakup nowej maszyny, i chciałby Kolega
zasięgnąć opinii na temat maszyn tej firmy, aby mieć porównanie do maszyn konkurencji.
Mógłbym udzielić wielu rad i podpowiedzieć na co trzeba zwrócić uwagę bo sami pewien
czas temu przerabialiśmy ten problem.

Ps. wybraliśmy AT Hyperspark 2 Exact

Pozdrawiam.


Autor tematu
wladca-swiata
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 349
Rejestracja: 08 lut 2007, 15:07
Lokalizacja: Łódź

#3

Post napisał: wladca-swiata » 10 paź 2009, 16:44

Tak, zamierzamy kupić drążarkę wgłębną. Zastanawiałem się nad FO 350S. Dlaczego wybraliście Hypersparka (niedługo będzie zakończona produkcja). Czy robiliście testy wydajnościowe, zużycia elektrody i jakości powierzchni? Jak wygląda kwestia programowania i intuicyjności interfejsu. Słyszałem opinie, że FO jest szybsza od Hypersparka (szczególnie w wersji S). Niestety nie mogę znaleźć opinii nt. drążarek firmy Zimmer&Kreim a też jesteśmy zainteresowani.


wr
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 15 paź 2008, 20:09
Lokalizacja: PL

#4

Post napisał: wr » 11 paź 2009, 11:36

Witam Kolegów mam pytanie odnośnie maszyn Zimmer&Kreim (różne rzeczy słyszałem o tych maszynach, ale nie widziałem ich w akcji) kto te maszyny sprzedaje na terenie Polski a co ważniejsze kto serwisuje, i gdzie można je obejrzeć . Wiele jest elektrodrążarek dostępnych w Polsce ale wybór jest trudny ciężko znaleźć kogoś kto posiada maszyny różnych firm i jeszcze potrafi obiektywnie powiedzieć która maszyna jest najlepsza. Ja także przymierzam się do kupna wgłębnej, posiadam dwie drutówki i jedną wgłębną tej samej firmy i kupię następną także tej firmy, zaoszczędzi mi to problemy z wdrożeniem. Przepraszam ale nie podam nazwy firmy bo handlowcy też fora czytają, a ja chcę sporo utargować. Sądzę że kolego Pinkley posiada w swej stajni więcej maszyn AGIE i dlatego wybrał jako następną maszynę tej samej firmy, tak jak ja zamierzam to zrobić. Życzę Władcy-Świata dobrego wyboru i sporych rabatów. Proszę dać znać o wyborze.
wr


pinkley
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 22
Rejestracja: 05 mar 2008, 09:40
Lokalizacja: Żary

#5

Post napisał: pinkley » 12 paź 2009, 12:49

Witam

Hypersparka kupiliśmy w 2006r. Nie było wtedy maszyn typu Form 200 i 2000.
Oczywiście maszynę Charmilles 350 też braliśmy pod uwagę jak i Ingersol oraz Zimmer&Kreim.
Co do maszyn Zimmer&Kreim ( do Kolegi wr ) to przedstawicielem na Polskę jest
firma Vector www.vector-htm.pl
Więcej szczegółów z uwagi na ogólną dostępność forum prześlę władcy-świata na pw.

pozdrawiam


wr
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 15 paź 2008, 20:09
Lokalizacja: PL

#6

Post napisał: wr » 12 paź 2009, 22:22

Witam Kolegów, dzięki Pinkley za namiar jak będę w Warszawie to postaram się ich odwiedzić, ciekawi mnie ta maszyna ale i tak jej nie kupię, chyba że mnie czymś zaskoczą.
pozdrawiam
wr

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”