SAUTER głowica rewolwerowa

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych
Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#11

Post napisał: gelo » 24 kwie 2009, 17:52

Ok nie ma sprawy....
mozesz za to wcisnac pomogl....


>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

Tagi:

Awatar użytkownika

corker
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 48
Rejestracja: 19 mar 2008, 21:09
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

#12

Post napisał: corker » 07 kwie 2014, 14:44

pozwolę sobie podczepić się do tematu. Poniżej opis mojego problemu z tokarką Traub TND300 sterowanie TX8F (na marginesie :jak coś to mam instrukcję obsługi po angielsku)
rewolwer SAUTER typ 0.5.480.220 i=42.


... podczas toczenia elementu składającego się z kilku cykli , operator zatrzymał program przyciskiem reset tuż po wymianie narzędzia i tuż przed rozpoczęciem kolejnego cyklu choć maszyna przejechała już kilka centymetrów.... wyskoczył błąd A023 .po otwarciu drzwi zauważył iż rewolwer jest luźny( nie zablokował się)...
...Sprawdziliśmy i wymieniliśmy na nowe czujki elektromagnetyczne mimo iż oryginały były sprawne choć trochę poobcierane ( czujka załączenia elektromagnesu i czujnik tarczy indeksującej w rewolwerze). Wymieniliśmy styczniki od przełączania kierunku obrotów silnika rewolweru. Nadal bez efektów. Prawie wszystkie przekaźniki w szafie zostały wymienione.
Opiszę mniej więcej jak się zachowuje maszyna.
1. blokuję ręcznie narzędzie-rewolwer ( kluczem imbusowym poprzez kręcenie silnikiem)
2. Wchodzę do FO i wybieram revolwer 1. następnie obrót z blokadą druga ikona od lewej.
3. oczywiście wcześniej ustawiam indekser tak aby czujka się świeciła sprawdzam czy elektromagnes jest w pozycji takiej że może się swobodnie zablokować. sprawdzam to wszystko w parametrach linia X0038
4.przy zamkniętych drzwiach wciskam przycisk ręcznego pierwszy raz obrotu magazynem (strzałka w prawo i do góry)
5. rewolwer się odbloikowuje lecz się nie rusza i można wtedy otworzyć drzwi
6. Wciskam ponownie ten sam przycisk

5. rewolwer obraca się na następne narzędzie , elektromagnes zaskakuje na sekundę , dwie a silnik się wyłącza.
cykl nie jest skończony bo mogę otworzyć drzwi dopiero po wciśnięciu resetu.
Na bitach od 38 do 3B zmieniają się prawidłowo bity nr. narzędzi, strob na b. 3C zmienia się w momencie kiedy elektromagnes mógłby zadziałać , bit 3D parzystości zmienia się, 3E i 3F też zmieniają swoją wartość.


Proszę o pomoc.

[ Dodano: 2014-04-07, 15:10 ]
Jeszcze jedno pytanie, co sądzicie i czy mieliście kontakt z serwisem autoryzowanym Trauba firma Galika z Warszawy. Dostałęm dwie niepochlebne opinie o nich lecz pewnie będe zmuszony do poproszenia ich o pomoc tokarka mi jaż stoi 3 tygodnie a to dla takiej małęj firmy jak moja tragedia.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”