Przerobienie starej frezarki universalnej na frezarke CNC

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych
Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#11

Post napisał: DZIKUS » 18 wrz 2005, 17:45

dokaldnie za 32 000 byla do kupienia frezarka jakiejs angielskiej firmy w radomiu. tak ze mowilem o maszynie z zachodu, ale juz sprowadzonej i uzywanej w polsce. w cenie tej znajdowalo sie kilka oprawek zaciskowych ktore tez troche kosztuja.

nie wiem co ty chcesz kupic i za ile, ale jesli ma to byc do obrobki stali, to trzeba wydac na gotowy sprzet kilkadziesiat tysiecy. wlasnie dlatego oplaca sie maszyne robic albo od podstaw samemu, albo przerabiac istniejace frezarke. z tym, ze nie kazda frezarke jest sens przerabiac,. oplacalo by sie przerabiac rozwalona i roklekotana frezarke narzedziowa, jak np avia z serii fnd. frezarki narzedziowe maja o tyle dobra predyspozycje do modernizacji, ze kazda z ich osi bedzie latwa do zabudowania w niej prowadnic tocznych, bez utraty przestrzeni obrobkowej. jesli w takiej avii zamontujesz do jaskolczego ogona w kazdej osi prowadnice toczne, to stol ci ucieknie do przodu i troche do gory, ale sama prowadnica osi y wraz z calym wrzecionem tez ucieknie w gore, wiec przestrzen obrobkowa sie nie zmieni.


-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Tagi:


anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#12

Post napisał: anoda » 19 wrz 2005, 15:21

A może kogoś zainteresuje coś takiego

Zespół Szkół Technicznych P.C.E.Z w Płocku ul. Kilińskiego 4
tel. (024)3642750 - 51,

ogłasza nieograniczony przetarg ustny na sprzedaż n.w. maszyn:

- tokarek
- frezarek
- spawarek
- wiertarek
- i innych

Maszyny można oglądać w dniach 14 – 27 września 2005r. w godzinach 7.00 – 15.00

W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne oraz prawne, jeżeli wpłacą wadium w wysokości 10% wartości maszyny.

Wadium zwraca się niezwłocznie po zamknięciu przetargu, a wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygra zaliczone jest na poczet ceny maszyny.

Wadium przepada w przypadku nie wpłacenia należności za maszynę.

Przetarg odbędzie się 29 września 2005r. o godzinie 12.00 w Płockim Centrum Edukacji Zawodowej.

Wadium należy wpłacać do dnia 29 września 2005r. do godziny 11.30



Wśrodę pójdę obejrzeć te maszyny. Wg informacji ustnej są to obrabiarki w różnym stanie z likwidowanych warsztatów szkolnych.
Pozdrawiam

Cokolwiek Byś nie zrobił i tak Będziesz żałować - BROMBEL Liczy się suma kosztów globalnych.


micku
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 13 lip 2005, 13:28
Lokalizacja: Litwa, Wilno

Re: Przerobienie starej frezarki universalnej na frezarke CN

#13

Post napisał: micku » 20 wrz 2005, 13:21

yoyer pisze:Witam serdecznie,

Tak ostatnio przlecialem jakies strony gdzie byly frezarki cnc i centra obrobcze wystawione na gieldzie do kupna - ceny sa oszalamiajace za modele z lat 95-00, a nie wspomne o tych po y2k.

Przy okazji moze sie orientujecie czy mozna gdzies kupic jakies frezarki universalne cnc do 20 tys zl? :lol: :oops:

Teraz moje pytanie - czy mozna, i czy w ogole jest sens, przerobienia jakiejs starej frezarki universalnej na sterowanie komputerowe? I jakby tego dokonac jezeli przewazaja "ZA" :)

Pozdrawiam,
Szanowni,
a co myslicie o czyms takim:

http://www.cnc-step.com/


ceny na pierwszy rzut oka sa OK?


anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#14

Post napisał: anoda » 26 wrz 2005, 17:22

Stare tokarki i frezarki w cenie wywoławczej 2800zł. Praktycznie wszystko do remontu -ale ?

Jeżeli uwzględnić fakt, że w soim czasie Niemcy kupowali u Rosjan obrabiarki, wyrzycali układy sterowania i wstawiali swoje - to może zamysł przeróbki starej maszyny przy wyjkonaniu jej remontu kapitalnego i zmodernizowaniu nepędów i sterowania nie musi być wcale taki zły. Porównajmy cenę nowej śruby tocznej z łożyskami i nakrętką do ceny tak pozyskanego korpusu cena np 3000zł.

Problemy z możliwością zainstalowania tych maszyn - brak lokalu - uniemożliwiają mi zakup.
Pozdrawiam

Cokolwiek Byś nie zrobił i tak Będziesz żałować - BROMBEL Liczy się suma kosztów globalnych.

Awatar użytkownika

Kostek
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 168
Rejestracja: 09 cze 2005, 23:27
Lokalizacja: Kutno

#15

Post napisał: Kostek » 30 wrz 2005, 21:48

Miałem podobny problem , zakup nowej maszyny byl nieopłacalny .Za mało by pracowala.Rozgladalem sie za używana do przeróbki.Zobaczyłem wtedy na allegro taką maszynkę
Obrazek
Jest to chińszczyzna za 6500 brutto, nowa.Doskonały materiał na CNC.Gdzies tydzień po zakupie trafiłem w sieci na stronke ,gdzie krok po kroku opisana jest taka przeróbka.
http://www.industrialhobbies.com/.
W tej chwili gromadze material.


SOS
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 28 sty 2006, 14:52
Lokalizacja: Warszawa

#16

Post napisał: SOS » 30 sty 2006, 00:42

mam namiar na gościa który ogłaszał stare MAHO 500 z magazynkiem narzędzi z końca lat 70-tych na starym BOSH Unimatic, postaram się w poniedziałek napisać ci namiar miał dwie sztuki takie same super materiał do takiej przeróbki chciał za to ok. 20.000 pln myśle że zszedł na ziemie bo takich maszyn ludzie nie chcą kupować choć ja nie wiem dlaczego, ja pomimo że handluje maszynami też tego nie kupuje bo ode mnie wszyscy chcą extra stan i za małe pieniądze, ale na swój użytek to śmiało można coś takiego wziąć, dam ci też namiar na człowieka który ma Litewską NC na kulach z lat 80-tych i myśle że to dopiero będzie to, jest Heidenhain /chyba/ 115 z elektroniczną blokadą trzeciej osi,i ta maszyna jest mechanicznie w super stanie,jest w niej coś elektronicznie uszkodzone ale widze że tutaj bywają ludzie którzy naprawią ją dla Ciebie przez telefon,pozdrawiam Roman


kubuuss
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 167
Rejestracja: 14 cze 2007, 08:06
Lokalizacja: Wrocław

#17

Post napisał: kubuuss » 27 cze 2007, 07:58

Kostek pisze:Miałem podobny problem , zakup nowej maszyny byl nieopłacalny .Za mało by pracowala.Rozgladalem sie za używana do przeróbki.Zobaczyłem wtedy na allegro taką maszynkę

Jest to chińszczyzna za 6500 brutto, nowa.Doskonały materiał na CNC.Gdzies tydzień po zakupie trafiłem w sieci na stronke ,gdzie krok po kroku opisana jest taka przeróbka.
http://www.industrialhobbies.com/.
W tej chwili gromadze material.
Chciałem sie spytać autora lub innych osób ktore zrobiły przeróbkę z podobnej frezarki na frezarkę cnc jak spisuje w pracy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”