Prasa krawędziowa CNC HACO PPES BC40 - Reset Failure

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
browser123
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2012, 14:08
Lokalizacja: Pszczyna

Prasa krawędziowa CNC HACO PPES BC40 - Reset Failure

#1

Post napisał: browser123 » 11 paź 2012, 14:14

Witam,

Od jakiegoś czasu nasza prasa krawędziowa startuje poprawnie raz na 5 uruchomień. Gdy przy starcie pokaże RESET FAILURE nie można pracować (wedrować po menu diagnostycznym jak najbardziej można). Zegar przybiera dziwne wartości z pytajnikami itp. Podejżewałem kość pamięci RAM ale diagnostyka nie pokazała tam błędów. Utkwiłem w martwym punkcie. Potrzebuję podpowiedzi od kogoś mądrzejszego lub kontaktu do osoby będącej w stanie coś zaradzić.



Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#2

Post napisał: cnccad » 11 paź 2012, 21:26

hm ... diagnostyka pamięci RAM z poziomu CNC nie zawsze jest w stanie potwierdzić ich poprawności.
Ja zazwyczaj jak się pojawi podejrzenie pamięci to podstawki i wymieniam od razu.
Ale ...
Nie wiem jak ten sterownik ... ale proponuję zacząć od sprawdzenia poprawności zasilania wewnętrznego CNC.
Ubytki +5V na "kościach" mogą zmusić procesor wyrzucenia znaków innych niż powinny być w danym momencie pokazane.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
browser123
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2012, 14:08
Lokalizacja: Pszczyna

#3

Post napisał: browser123 » 16 paź 2012, 09:53

Po krótkim odpoczynku prasa wystartowała i pracuje ale nie wyłączamy jej ani na chwilę. Jak chłopaki nadgonią z gięciem i zrobią trochę materiału na zapas zabierzemy się za naprawy. Po telefonie do fachowca od CNC on też zasugerował że musi przemierzyć dokładnie napięcia bo być może zasilasz szwankuje.
Z przemierzeniem to bym sobie poradził ale z naprawą zasilacza już nie koniecznie ;)
Jeśli chodzi o pamięci to nawet nie znalazłem i dostępnych od ręki w PL (MK48Z18B-10 - chciałem kupić parę sztuk i podmienić na próbę - ryzyko finansowe niewielkie)
Nie chcę tu nikomu robić reklamy ale jeśli na terenie śląska (konkretnie Mikołów) możecie polecić jakiegoś fachowca to śmiało na priv.
Dzięki za zainteresowanie.
pozdro

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#4

Post napisał: cnccad » 16 paź 2012, 18:04

czy to taka pamięć :?:

http://www.tme.eu/pl/katalog/?idp=1&sea ... order=DESC

jak nie ta , to można zamiennik jakiś dobrać.
Tylko , dziwne że by była to ta pamięć ... raczej nie według mnie.

Jeżeli maszyna po dłuższej przerwie wystartowała poprawnie , to chyba zasilanie jest coś nie "hallo".
Ale to też może być takie gdybanie ... miernik w dłoń , sprawdź czy napięcie poprawne , czy przypadkiem nie tętni ... czy utrzymuje stały poziom.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
browser123
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2012, 14:08
Lokalizacja: Pszczyna

#5

Post napisał: browser123 » 17 paź 2012, 10:12

MK48Z18B-10 (jest ich tam 6szt)

byc może to to samo co:
Dwie sztuki ale:
MK48Z18-100PC1 sa module synchro i je wymieniłem ale nie pomogło. (w testach diag pamięci modulu synchro pokazuje wynik BAD przy teście pierwszego bloku raz na 5 testów)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”