Oprogramowanie do Helios Photograb pomoc

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Bryan
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2013, 14:14
Lokalizacja: Małopolska

Oprogramowanie do Helios Photograb pomoc

#1

Post napisał: Bryan » 23 lip 2013, 14:21

Witam,
z góry przepraszam jeżeli post jest w złym temacie. Mam maszynkę do grawerowania Helios Photograb pewnie znaną na forum bo coś o niej już czytałem. Zacząłem przeglądać tematy jak to tworzyć zdjęcia jeszcze lepiej. W takim razie moje pytanie brzmi jakie oprogramowanie będzie najlepiej pasować do tej maszyny? O ile potrafię ją obsługiwać o tyle nie mam pojęcia jak zmienić stare oprogramowanie na nowe i na które warto zwrócić uwagę, by było kompatybilne z moim Photograbem. Dodam, że nie musi być darmowe, ale na pewno z opcją wcześniejszego przetestowania (nie kupie licencji której mogę nie wykorzystać). I jeszcze pytanie co do noży czy rylców, jak kto woli, do tej maszynki. Gdzie można je kupić w Polsce? Raz znalazłem link na forum do identycznych noży jakie ja sprowadzam lecz nie mogę tego ponownie odnaleźć. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4698
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Oprogramowanie do Helios Photograb pomoc

#2

Post napisał: pitsa » 23 lip 2013, 21:35

A co te oprogramowanie producenta jest złe? Fuj włoskie? :)
W naszych polskich wystarczy dostosować obraz wejściowy, wyczuć jak ustawić kontrasty itp. i niech się dłubie jakimś ostrym kawałkiem węglika.
Zobacz tutaj - próby robili nawet rysikiem traserskim i coś wyszło.


Nie lepiej było kupić naszą krajową maszynkę? Jest wielki wybór. Przykłady: KFM3D, StoneCut (raczej nie pierwszy w PL), Photomaster.. wszystkie mają super dopasowane programy jak na przykład ten od grawerki.biz czy Proma-elektronika.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Autor tematu
Bryan
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2013, 14:14
Lokalizacja: Małopolska

#3

Post napisał: Bryan » 24 lip 2013, 12:50

Kupno tej maszynki wyglądało tak, że sklep w którym zaopatruje się moja firma w Austrii akurat ją miał na sprzedaż, no i cena też była niczego sobie więc w pewnym sensie zaszalałem, bo u mnie w promieniu co najmniej 50km od miejsca zamieszkania jedynie piaskują obrazy co nie wychodzi tak ładnie no i nie robią wg portretów. Maszynę mam już od jakiś 3 miesięcy i pracuje bardzo fajnie, ale szukając clipartów na tym forum właśnie wczoraj natrafiłem na cały ten motyw o oprogramowaniu i pomyślałem, że zdjęcia mogą wychodzić jeszcze lepiej. Co do włoskich rozwiązań... porównując je z Polskimi nie zdecydowałbym się na Photograba, o ile technicznie jest on rewelacyjny o tyle oprogramowania jest na prawdę proste i daje mało możliwości. Wyrób opiera się tu głównie na obróbce zdjęcia co też jest czasochłonne. Dziękuje za linki. Rozumiem, że aby zdobyć oprogramowanie muszę głowicę kupić? Pisałem do firmy produkującej Photomastera lecz nawet nie odpowiedzieli mi na temat igieł, trochę szkoda, że zbywają klienta który jest w stanie wyłożyć im gotówkę. No ale cóż...


Autor tematu
Bryan
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2013, 14:14
Lokalizacja: Małopolska

#4

Post napisał: Bryan » 12 sie 2013, 14:09

Witam ponownie,
napisałem bezpośrednio do producenta i okazało się, że udoskonalili oni swój program. Niestety musiałem zakupić cały komputer lecz warto było. Mam natomiast pytanie, gdzie mogę znaleźć pliki, które nadawałby by się do grawerowania (w sensie wizerunki świętych, aniołów itp.). Aktualnie wykorzystuję darmową grafikę z sieci, ale nie ma tego za wiele. Oczywiście te grafiki mogą być płatne jak i darmowe.


robeeert1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2014, 21:32
Lokalizacja: Lublin

#5

Post napisał: robeeert1 » 06 kwie 2014, 21:36

Witam wszystkich,
Ponawiam pytanie kolegi z poprzedniego postu. Gdzie mogę kupić wizerunki świętych w wysokiej rozdzielczości?
A może, ktoś z Was ma i chciałby sprzedać kopię.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”