mocowanie frezów - Morbidelli - modernizacja

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
marek_zielak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 06 mar 2011, 17:28
Lokalizacja: wlkp

mocowanie frezów - Morbidelli - modernizacja

#1

Post napisał: marek_zielak » 09 cze 2012, 22:30

witam

proszę o pomoc:)

chciałbym w morbidelli u46 zmodernizować sposób mocowania frezów

mianowicie, maszyna ma 3 wrzeciona frezujące bez magazynka, chcąc frezować np kompletem 5 frezów należałoby w czasie pracy zjechać do jakiegoś punktu, wymienić frez na którymś z wrzecion i kontynuować

obecnie frezy mocowane są w uchwycie za pomocą śruby wkręcanej imbusem - uciążliwe i niezbyt precyzyjne "na szybko"

moje pytanie brzmi - czy można zmodernizować tak, aby uchwyt któregoś z wrzecion był na stożku, maszyna w trakcie pracy zgodnie z programem jechałaby do wskazanego miejsca na wymianę, tam np. sterując ręcznie pneumatyką zwalniałbym uchwyt we wrzecionie, wymieniał i dalej wciskał start dla kontynuacji programu???

czy ktoś kombinował już tak?? ułatwiłoby to pracę a także poszerzyło możliwości maszynki

nie znam się na konstrukcji wrzecion stąd też pytanie czy wymienić można sam uchwyt do narzędzi?? obecnie mam tylko pod frezy fi 16

z góry dziękuję
i pozdrawiam
Marek Zieliński



Tagi:


ryanarmy
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 28
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:38
Lokalizacja: RP

#2

Post napisał: ryanarmy » 04 sie 2012, 13:24

wydaje mi się, że wymiana samej końcówki LEUCO na ISO nie jest mozliwa. tak czy siak, musialbys miec dawce. Najprosciel byloby wymienic wrzeciono, ale te z nowszysch morbidelek maja inne sterowanie. Widziałem wiele morbidelek z uchwytami LEUCO, ale chyba zadna nie miala jednocześnie LEUCO i ISO

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”