Rodzaje programowania-POMOCY

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
Lew24
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 30 lip 2017, 00:50
Lokalizacja: Warszawa

Rodzaje programowania-POMOCY

#1

Post napisał: Lew24 » 08 sie 2017, 21:57

Witam.Mam do was szybki pytane.

Czy jeżeli w firmie są programiści CAM tworzący modele 3d powiedzmy w solid worksie i a potem w Edge Camie , to czy operator jest jedyne guzikowym i nie programuje na G-codach na sterownikach np:Heidenhaim,Fanuc itp ?

Zastanawiam się jak ot jest w ońcu tymi programistami. Bo jak rozumiem są operatorzy ,których praca sprowadza się do naciskania guzika , a są i operatorzy ,którzy ustawiaja parametry ,dobieraja narzedzia ,programuja na sterownikach wedlug dok.tech.Cy dobrze myśle ?

Wybaczcie mój ułomizm ,ale dopiero zaczynam przygode z CNC.



Tagi:


SamsonS4
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 20 paź 2013, 22:23
Lokalizacja: Wielkopolska

#2

Post napisał: SamsonS4 » 09 sie 2017, 13:10

Zależy od firmy i tego co wykonują i jakich mają operatorów.
Dla wykonania jednego mało skomplikowanego elementu np wyfrezowaniu prostokątnej płyty i wywierceniu 3 otworków + fasolka albo wytoczeniu 5 tulejek z gwintem często takie rzeczy programuje operator z ręki. Jeśli jednak masz do wywiercenia 50 otworów to nie będziesz tego ręcznie pisał bo aż się prosi o pomyłkę.


Bostom
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 174
Rejestracja: 14 sty 2015, 20:06
Lokalizacja: małopolska

#3

Post napisał: Bostom » 10 sie 2017, 10:26

Ja większość piszę sam, bo mam do tego prosty interfejs, czasem dostaję program od techbologa, głównie wierszowanie, albo trudne kształty gdzie są jakieś splajny itp. Na pozostałe maszyny w firmie prawie wszystko piszą technolodzy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”