Jak wygląda płaca za granicą?

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
Sinner_90
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2016, 18:13
Lokalizacja: Jastrzębie

Jak wygląda płaca za granicą?

#1

Post napisał: Sinner_90 » 15 kwie 2016, 19:24

Witam. Zapewne takich tematów było już sporo, ale chciałbym dowiedzieć się osobiście jak wyglądają zarobki za granicą. Na początek garść informacji o mnie:

Programista, ustawiacz, operator, technolog. Do tej pory pracowałem tylko na 2 osiowych tokarkach. Największe doświadczenie i wyprawę mam w systemie heidenhain, ale radzę sobie też z siemensem. Od 2 lat programuje i określam proces technologiczny dla obróbki stali. Wykonuję wszystko na podstawie rysunku. Znam też solidworksa. Średnica wykonywanych elementów od fi20 do fi420.

Na jakie stawki i jakie stanowisko mogę liczyć np w Holandii? Mam też certyfikat Tuv, ale nie wiem czy ktoś do tego przywiązuje uwagę.

Bd wdzięczny za odpowiedź. ;)



Tagi:


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5349
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#2

Post napisał: jasiu... » 16 kwie 2016, 08:23

Znajomość niderlandzkiego, ewentualnie w niektórych regionach niemieckiego? Bo od tego powinieneś zacząć. Inaczej jest, jeśli pracujesz między tubylcami, a inaczej w firmach, gdzie pracę dostajesz z agencji. W sumie, w pierwszym przypadku będą to wystarczające zarobki. Nie musisz się tą kwestią martwić.


Autor tematu
Sinner_90
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2016, 18:13
Lokalizacja: Jastrzębie

#3

Post napisał: Sinner_90 » 16 kwie 2016, 15:31

Tego języka nie znam akurat, znam za to doskonale angielski w mowie i piśmie. Jakie szanse na pracę w zawodzie za granicą? Holandię podałem dla przykładu, nie jestem nastawiony na konkretnie ten kraj.

Rozglądam się, bo coś się sypie u mojego pracodawcy, więc trzeba alternatyw szukać, a człowiek się nasłuchał od znajomych pracujących za granicą (głównie sektor rolniczy) o wysokich zarobkach, więc może i ja spróbuję. ;)

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”