synchronizacja osi,osadzenie śruby trapezowej jakie sposoby?

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
Jackdaniel's
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2011, 10:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

synchronizacja osi,osadzenie śruby trapezowej jakie sposoby?

#1

Post napisał: Jackdaniel's » 01 wrz 2011, 12:02

witam wszystkich serdecznie jestem tutaj od niedawna i szukam wskazówek, dziedzina cnc nie jest dla mnie moze zupełnie nowa , ale niedawno pojawiła się potrzeba budowy urządzenia cnc a to juz wymaga wiekszej wiedzy ,trzeba zbudować ruchomy stół x , y , na którym montowany ma byc detal, a w wyznaczonych miejscach drukarka bezdotykowa ma nadrukować oznaczenia (zakładam,że głowica bedzie zamocowana na stałe) powoli zapoznaje się z asortymentem forumowego sklepu i widze ze jest tutaj wszystko aby takie urzadzenie zbudować, ciekawi mnie tak na wstepie jesli juz uporam sie z projektem dobiore wszystkie czesci silniki sterowniki i konstrukcja powstanie to w jaki sposób synchronizuje się ilość obrotów silnika, czy powiedzmy zadany wymiar w odniesieniu do przesunięć stołu w x i y , czy to kwestia obliczeń czy odbyuwa się to w jakiś prosty sposób. mowiąc prosto jesli zadam milimetr w programie na czym polega kalibracja aby ten milimetr uzyskac w realnym przesunięciu stołu. dziękuje za pomoc. pozdrawiam.



rozwazam tez zamocowanie w.w głowicy drukarki jako element ruchomy w x, znakowane mają być głównie laminaty takze rych w z-cie nie jest konieczny. moze ktoś juz budował coś podobnego. ?


poza w.w pytaniem prosiłbym o przedstawienie przykładowego sposobu osadzenia osi trapezowej, jak stabilnie ją osadzic jakich łożysk uzyć, i czy osadzamy srubę bezposrednio w lożyskach czy wymaga to podtoczenia, obszar roboczy ma mieć okolo 500x200 zakładam uzycie sruby fi 12.



Tagi:

Wróć do „Informacji na temat...”