Jakie są stawki za usługi projektowe??????

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
grafi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2008, 11:06
Lokalizacja: Koszalin

Jakie są stawki za usługi projektowe??????

#1

Post napisał: grafi » 22 cze 2010, 18:57

Witam.
Mam małe pytanko. Dostałem propozycję zaprojektowania maszynę profilującą blachę (maszyna o sporym stopniu skomplikowania). I zastanawiam się jaką kwotę zażądać za wykonanie projektu. Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam.



Tagi:


bigdaaddy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 116
Rejestracja: 08 lis 2009, 15:18
Lokalizacja: Kcynia

#2

Post napisał: bigdaaddy » 23 cze 2010, 13:06

Liczba godzin x stawka godzinowa.


Autor tematu
grafi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2008, 11:06
Lokalizacja: Koszalin

#3

Post napisał: grafi » 23 cze 2010, 17:33

Witam.
No nie pomogłeś mi hehehhee.... Pozdrawiam


dast79
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2008, 11:34
Lokalizacja: Szczytno

#4

Post napisał: dast79 » 23 cze 2010, 20:25

Witam,
Stawki w branży maszynowej a tym bardziej na etapie koncepcji, projektu i konstrukcji to bez "owijania" bardzo indywidualna kwestia. Sam borykałem się z tym i borykam się nadal. Liczy się Twoja satysfakcja i poczucie że nie poświęciłeś temu więcej czasu niż to warte. Po kilku zleceniach ukształtuje się Twoja ocena i wartość Twojej pracy.
Czas to pieniądz i tak naprawdę na etapie projektu to Twój koszt oczywiście pomijając koszty stałe czyli oprogramowanie do wspomagania projektowania i sprzęt komputerowy.
Weź pod uwagę przy kalkulacji czy urządzenie które zaprojektujesz znajdzie innych odbiorców i tym samym ustal czy projektujesz na wyłączność zleceniodawcy oddając jemu prawa autorskie czy sprzedajesz mu projekt i dokumentację wykonawczą z zastrzeżeniem co do twojej własności projektu.
Przede wszystkim różnice w stawkach za projekty biorą się z tego czy wykonywane są one przez firmę na legalnym oprogramowaniu i tu jeszcze ma wpływ wielkość firmy i jej kosztów (jednoosobowe na pewno biorą mniej) czy wykonawcą jest ambitny ale piracki z usposobienia osobnik który kreśli po kosztach.
Trudno mi teraz określić z której strony pytasz więc jeśli jesteś jeszcze zainteresowany tematem kalkulacji to proszę o kontakt na maila.


vv3k70r
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 420
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:52
Lokalizacja: trelleborg

#5

Post napisał: vv3k70r » 24 cze 2010, 22:44

Tyle, ile klient wytrzyma.

A jesli to mniej niz uznajesz to nie podejmujesz.
bumeluję

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”