Adapter Dremel do uchwytu 43mm

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie
Awatar użytkownika

Yogi_
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 759
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:07
Lokalizacja: Braniewo

#11

Post napisał: Yogi_ » 29 gru 2011, 18:09

RomanJ4 pisze:
Każdy ma swoje doświadczenia, tą "osłoną gwintu" jak to kolega nazwał, mam przykręconego Dremela do uchwytu w imaku nożowym mojej tokarki i nad podziw sztywno nawet trzyma. Używałem takiej konfiguracji do przeszlifowywania siatki od maszynki do mięsa (po długim suszeniu głowy przez połowicę :roll: :grin: ) umocowanej w zatoczonych szczękach uchwytu. Nawiasem mówiąc polecam tę prosta metodę ostrzenia siatki, płaszczyzna wychodzi całkiem przyzwoicie.
Jakieś, kurna zdjęcia???
Mi właśnie też chodzi o montowanie do imaka, a to z obrazka powyżej powinno zadziałać.
Nawet kupiłem sobie odpowiedni komplet gwintowników. O i takie pytanie do kolegów (bez punktów bo sam nie znam odpowiedzi) - dlaczego na gwintowniku kupionym w UK - 3/4 12 BSF jest podana średnica wiertła w mm - Drill 16.75?

Lecę czytać o dotaczaniu szczęk ;-) bo musiałem dokupić wewnętrzne.


Pozdrawiam
Krzysiek

Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 11624
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#12

Post napisał: RomanJ4 » 29 gru 2011, 20:27

pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

Yogi_
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 759
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:07
Lokalizacja: Braniewo

#13

Post napisał: Yogi_ » 29 gru 2011, 20:49

To (na szczęście) wiem. Ciekaw byłem dlaczego na calowym gwintowniku kupionym w Anglii wymiar wiertła jest podany w mm a nie w calach jak należałoby się spodziewać.
A zdjęcia wkleję.
Dzięki :-)
Pozdrawiam
Krzysiek

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 11624
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#14

Post napisał: RomanJ4 » 29 gru 2011, 22:35

Yogi_ pisze:Ciekaw byłem dlaczego na calowym gwintowniku kupionym w Anglii wymiar wiertła jest podany w mm a nie w calach jak należałoby się spodziewać.
A może były robione u nas, dlatego milimetry :idea:

A teraz zdjęcia (samo szlifowanie robiłem parę tygodni wcześniej, więc zdjęcia są statyczne-zrobione po fakcie)

Samo zamocowanie powstało ad hoc, z tego co miałem w danej chwili pod ręką, czyli kawałek blaszki ≠ 5mm, starego trzonka od noża i 2 śrubek.
ObrazekObrazekObrazek
po zamocowaniu szlifierki do imaka należy obciągnąć kamień za pomocą diamentu (lub co kto tam używa)zamocowanego w szczękach uchwytu. Wówczas otrzymamy równoległą i bez bicia do szlifowanego materiału powierzchnię ściernicy (nie zmieniamy już wtedy położenia imaka).
ObrazekObrazek
Czynność należy wykonać po zatoczeniu szczęk pod obrabiany materiał, przed samym szlifowaniem (można diament uchwycić w zatoczone szczęki aby ich już nie wykręcać - na zdjęciu w zwykłych, tylko poglądowo bez zachowania kolejności operacji)
Widoczny jest zastosowany kształt zatoczenia (podcięty, wykonany podszlifowanym wytaczakiem) aby detal nie odstawał od płaszczyzny szczęk
ObrazekObrazek
należy przy przetaczaniu szczęk pamiętać o 2 rzeczach
- aby je zacisnąć na czymś w kierunku ściskania detalu w celu wykasowania luzów uchwytu
- aby podtoczenie miało ~ średnicę obrabianego detalu (w tym wypadku sitka), będzie wtedy trzymać możliwie na całej szerokości szczęki a nie tylko częścią.
Zaciskamy sitko w szczękach (sprawdzając czy dokładnie przylega do zatoczenia szczęk i nadmiernie nie bije. Parę setek nie robi różnicy, bo czasem sitko jest jak to mówią fachowcy "wygiełdane" :wink:, i i tak trzeba to będzie zeszlifować do równego) włączamy obroty uchwytu (najlepiej) przeciwne do kamienia, włączamy Dremela i można zaczynać pracę. Szlifujemy obie strony.
ObrazekObrazek
Należy pamiętać aby łoże i suport przykryć jakimiś foliami, szmatkami czy czymś takim (najlepiej niepalnym-iskry!) aby nie dopuścić do nich opiłków :!:
Dobrze jest zablokować suport lub ustawić zderzak (jeśli jest taka możliwość) w takim położeniu aby przypadkowo nie wjechać ściernicą w uchwyt, a dosuw i głębokość skrawania ściernicy ustawiać kręcąc szufladką imaka.Obrazek

Jak widać jest to tak proste, że nawet mało doświadczony miłośnik "dłubania" nie powinien mieć problemów.

Aha, otwór w blaszce można zrobić wiercąc wiertłem z konika. Blaszka wkręcona w szczęki uchwytu, roztoczona na wymiar.
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

Yogi_
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 759
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:07
Lokalizacja: Braniewo

#15

Post napisał: Yogi_ » 29 gru 2011, 23:27

WOW!!!
Jestem pod wrażeniem. Toż to nie zdjęcia a kompletna instrukcja obrazkowa.
Piękne dzięki!!!

[ Dodano: 2011-12-29, 23:35 ]
RomanJ4 pisze:A może były robione u nas, dlatego milimetry :idea:
Hmm...
http://www.ebay.pl/itm/290420057519?ssP ... 1423.l2649
Pozdrawiam
Krzysiek


Autor tematu
Loszmi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2010, 15:59
Lokalizacja: Poznań

#16

Post napisał: Loszmi » 30 gru 2011, 12:37

Mocowanie fajne, ale w moim statywie jednak wygodniej operować wrzecionem zamocowanym w zacisku.

Czy na forum CNC praktykowane są wspólne zrzuty i zamawianie pewnych elementów?
Kilka chętnych osób i można by zrealizować gdzieś taki pierścień dla potrzebujących ;-)

[ Dodano: 2012-01-04, 09:43 ]
Ale cisza ;-)


Autor tematu
Loszmi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2010, 15:59
Lokalizacja: Poznań

#17

Post napisał: Loszmi » 08 lis 2012, 11:45

Nic sie nie rusza?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”