Jeden z działów niedostępny dla osób postronnych i botów

Opinie, uwagi, propozycje czyli wszystko o tym forum

Autor tematu
skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

Jeden z działów niedostępny dla osób postronnych i botów

#1

Post napisał: skoczek » 14 lip 2014, 20:24

Witam serdecznie,

Co Koledzy sądzą o stworzeniu jednego działu do którego dostęp byłby tylko po zalogowaniu na forum, tak by osoby niezarejestrowane i roboty google nie mogły go czytać? Nie wiem czy w ogóle jest taka techniczna możliwość by to forum mogło uzyskać taką funkcjonalność.

Z czego wynika moje pytanie?
Czasem chciałoby się o coś zapytać tak by inna postronna osoba która nie jest z tego forum nie wiedziała że w ogóle takie pytanie gdzieś padło, lub by nie znała odpowiedzi jakich udzieliły osoby z tego forum. Niestety jest duże prawdopodobieństwo że nawet częściowo podobne zapytanie do google da wynik przekierowujący postronną osobę do forum a czasem to przeszkadza.

Być może tylko ja mam taką potrzebę, a być może sporo innych osób również, więc proszę o wypowiedzi na ten temat.

Pozdrawiam serdecznie,
skoczek


Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski

Tagi:

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#2

Post napisał: clubber84 » 14 lip 2014, 20:57

Każde forum może wymagać logowania lub/i zarejestrowania, aby można było przeglądać działy.
To zależy od administratora, czy forum można czytać będąc niezalogowanym.

Pewne forum, którego jestem użytkownikiem, ma takie działy, które aktywują się dopiero po zalogowaniu. :cool:

Opcja do przemyślenia.


Autor tematu
skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#3

Post napisał: skoczek » 14 lip 2014, 21:01

Tak, wiem że są fora na których dostęp do treści jest blokowany jeżeli nie jest się zarejestrowanym. Są też takie które blokują pobieranie np zdjęć lub załączników.

Mi chodzi tylko o jeden dział by miał taką ograniczoną funkcjonalność. Reszta niech będzie publiczna, jak do tej pory.

Nie wiem czy PHP BB by Przemo coś takiego umożliwia, stąd m.in było zapytanie czy na tym forum dałoby się coś podobnego zrobić.

Pozdrawiam serdecznie!
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4702
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Jeden z działów niedostępny dla osób postronnych i botów

#4

Post napisał: pitsa » 14 lip 2014, 21:04

Jestem za. To się przydaje. :-)

Dział tylko dla zalogowanych - bezproblemowo jest taka możliwość w ustawieniach forum włącznie z wybraniem grup które mają dostęp.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Autor tematu
skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#5

Post napisał: skoczek » 14 lip 2014, 21:09

Nie chciałbym robić tu na forum selekcji pomiędzy użytkownikami forum jak bramkarz przed knajpą wedle obuwia - adidasy czy lakierki. Jestem za tym by wszyscy zalogowani mieli dostęp do każdego z działów bo każdy może wnieść coś dobrego.

Chodzi mi tylko o jeden dział niepubliczny, by google i osoby niezalogowane nie mogły go widzieć.
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4702
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#6

Post napisał: pitsa » 14 lip 2014, 21:30

Wystarczy żeby to było dla użytkowników powyżej paru postów.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Autor tematu
skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#7

Post napisał: skoczek » 14 lip 2014, 21:33

Może być.
W sumie coś jak blokada dla "newbie". Nie wystarczy się zarejestrować by przeczytać te ukryte treści, trzeba tu też coś popisać.
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#8

Post napisał: Zienek » 14 lip 2014, 21:34

Czasem chcielibyśmy zapytać o jakieś zlecenie, wycenę, której nie warto pokazywać zleceniodawcy, albo podzielić się częścią zlecenia.

To byłoby fajne.

I tak na przykład jakby okazje na allegro były dla zalogowanych, to taki elitarny dział też by pomógł utrzymać "wiedzę Opus Dei" dla zarejestrowanych.


Autor tematu
skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#9

Post napisał: skoczek » 14 lip 2014, 21:36

Zienek pisze:Czasem chcielibyśmy zapytać o jakieś zlecenie, wycenę, której nie warto pokazywać zleceniodawcy, albo podzielić się częścią zlecenia.
Po części do tego zmierzam.

[ Dodano: 2014-07-14, 21:45 ]
Zienek pisze: I tak na przykład jakby okazje na allegro były dla zalogowanych, to taki elitarny dział też by pomógł utrzymać "wiedzę Opus Dei" dla zarejestrowanych.
Heh, Ci którzy nic nie piszą na forum a tylko czytają dział zlecenia byliby zasmuceni :mrgreen:
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski

Awatar użytkownika

chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

#10

Post napisał: chaos » 14 lip 2014, 22:25

Witam
Standardowo forum ma możliwość uruchomienia działu dostępnego tylko dla zarejestrowanych. Jeżeli chcecie to jak najbardziej mogę taki dział uruchomić. Jeżeli przydała by się opcja działu dostępnego po napisaniu x postów to też jestem w stanie napisać taką modyfikację do forum ale zajmie mi to już kilka dni, może nawet do 2 tygodni :)
Tylko do czego ten dział miał by służyć, zlecenia dostępne dla zarejestrowanych? czy jakiś ogólny.
Akcesoria CNC - EBMiA.pl
Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
www.ebmia.pl
MECHANIKA * AUTOMATYKA * PNEUMATYKA * NARZĘDZIA * BHP, CHEMIA * TWORZYWA SZTUCZNE

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „www.cnc.info.pl”