Czyszczenie forum ze spamu

Opinie, uwagi, propozycje czyli wszystko o tym forum

jesteś za kasowaniem spamu?

tak, bezwzględnie
41
34%
tak, natychmiastowo
16
13%
tak, ale z rozsądkiem
38
31%
tak, ale poprzez przenoszenie do działu spam na okres około miesiąca aby było widać, że działają na forum moderzatorzy
27
22%
nie
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 122


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#31

Post napisał: IMPULS3 » 29 sie 2013, 06:30

Mam wrazenie że czasem odmienne zdanie jest odbierane jako WIELKA złośliwość.... A jak czytam że dawniej forum inaczej wyglądało to nawet mam pewność że tak jest. Nie da sie nigdy do niczego dojść jak każdy będzie tylko słodził. Wielokrotnie właśnie z powodu różnych sporów wynikła jakaś konkluzja, a nawet temat się rozwinął w jakimś kierunku.

Ja bym moze tylko jedną rzecz zrobił, jeżeli założyciel tematu zgłosi coś do usunięcia w SWOIM WĄTKU to ok, a innym po prostu wara od rządzenia czyimś tematem. I piszę to jako ten co nie chciałby aby ktoś z moich tematów coś usuwał bo ma odmienne zdanie....



Tagi:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 16245
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#32

Post napisał: kamar » 29 sie 2013, 07:36

Muszę się zgodzić z kol. IMPULS-em :) Forum to nie Wikipedia - wpaść, rzucić hasło, znaleźć odpowiedź, wypaść. To miała być społeczność z wymianą poglądów na dane tematy i bez utarczek się nie obejdzie.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#33

Post napisał: IMPULS3 » 29 sie 2013, 07:54

kamar pisze:Muszę się zgodzić z kol. IMPULS-em :)
A duży ten przymus? :smile: My też chyba jesteśmy przykladem na to ze prawie zawsze się w czymś nie zgadzamy ale po kilku zdaniach do czegoś tam dochodzimy.
Jest też jeszcze jedna rzecz w tym wszystkim, jak najbardziej forum to rodzaj społeczności a nie miejsce tylko do brania a nie dawania. Tak jak w życiu jest coś za coś tak i tu miło jak ktoś coś da od siebie, a jak nie wiele wie to nawet jak zrobi zdjęcie swojej maszynki i je wrzuci to juz coś... Taki handel wymienny, ale w tym przypadku nie chodzi o pieniądze.. :smile:

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7884
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#34

Post napisał: tuxcnc » 29 sie 2013, 18:05

Chciałem założyć nowy wątek, ale skoro zaczęliście już tutaj ...

Otóż czasem piszę odpowiedź kilka sekund, ale częściej kilka lub kilkanaście minut, zdarza się że godzinę albo i więcej.
Ja po prostu czuję się odpowiedzialny za to co piszę w publicznym miejscu.
Mogę się mylić, tak jak każdy, ale jest dla mnie nie do pomyślenia żeby się autorytatywnie wypowiadać na podstawie tego że mi się tak wydaje, że coś tam gdzieś słyszałem, albo i choćby że rok temu tak jeszcze było.
Często zanim napiszę muszę poszukać, sprawdzić, albo i nawet wykonać próbę.
Na przykład nie wkleję kodu na forum dopóki nie sprawdzę go w symulacji.
A na koniec, już po wysłaniu, jeszcze raz wszystko czytam i poprawiam jeśli znajdę błąd.

A piszę to dlatego, że ostatnio poleciało do kosza sporo postów.
Moich kilkanaście, ale nie tylko moich.
Otóż każdy ma tylko jedno życie i jego fragment może poświęcić na napisanie postu który ktoś inny skasuje.
Po kilku takich numerach najzwyczajniej odechciewa się pisać.
Przykładowo w wątku o PikoCNC rzuciłem propozycję, żeby ten program dało się uruchamiać pod Linuksem, w środowisku Wine, co zapewne jest możliwe bez żadnych zmian programu, ale ja tego sprawdzić nie mogę bo nie mam sterownika.
Kolega Pitsa zadeklarował się, że jeżeli PikoCNC będzie pod Linuksem działało, to on kupi ten sterownik.
Tak przynajmniej pamiętam, bo tych postów już nie ma ...
Czyżby to było nie na temat ?

Niebezpiecznie zbliżyliśmy się do poziomu moderacji znanego chociażby z elektrody.
Czyli można napisać wszystko, pod warunkiem że się spodoba moderatorowi.
Brakuje jeszcze banów za ortografię ...

.


pixes2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 582
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:38
Lokalizacja: Zgierz

#35

Post napisał: pixes2 » 29 sie 2013, 20:46

Też trochę się obawiam, żeby nie zrobiło się "jałowo" na naszym forum. Drobne sprzeczki są nieuniknione i one dodają trochę smaczku - coby zbyt monotonnie nie było... Czasem i z takich ostrych dyskusji wyławia się coś wartościowego, nawet jeżeli odbiegają nieco od tematu... Nie raz trzeba użyć jakiegoś dosadniejszego słowa, aby wyrazić swoje odczucia...
Oczywiście ewidentne obelgi do kosza. Tu wierzymy, że moderator nie rozpędzi się za bardzo i zachowa zdrowy rozsądek. :smile:

Pozdrawiam.
Tomek.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#36

Post napisał: bartuss1 » 29 sie 2013, 21:10

kólko wzajemnej adoracji to chyba tylko na forach zwiazanych z literaturą
odnosnie ankiety
jesli wybiore tak, bezwzględnie i nie to niby nie będzie ignorowane ?
Ostatnio zmieniony 29 sie 2013, 21:18 przez bartuss1, łącznie zmieniany 1 raz.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

Autor tematu
pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 4698
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#37

Post napisał: pitsa » 29 sie 2013, 21:11

To właśnie dlatego zaproponowałem dział śmietnik, a nie od razu kosz. Moderator może również wątki rozdzielać z zachowaniem ich dla potomności. Nawet jak jest ostro zboczona, poza główny temat, dyskusja to i tak można coś się ciekawego dowiedzieć. Mój wniosek z tamtej wymiany słów jest taki:

Trzeba mieć "poza systemowy" sterownik silnika krokowego - coś na USB czy przez Ethernet. LPT odpada, bo nawet w linuksie potrzebna jest odpowiednio dobrana płyta główna i nie ma wyboru jeśli chodzi o dystrybucję.

Gdyby pikocnc działał pod linuksem to biorę jeden sterownik na próbę. Próbowałem już z cncnonv pod linuksem ale nie dało rady. Liczę na to, że w jednym z nich uda się tą barierę pokonać.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#38

Post napisał: bartuss1 » 29 sie 2013, 21:24

ptsa nie spamuj, to nie ten wątek hehe

na marginesie jak juz spamujemy w innych działach :P
odpaliłem dzisiaj płytke TB cos tam w pitce, demon predkosci to nie jest

chłopaki od ethernetu z bydgoszczy powinni dostać w bęcki za przechwalanie 5 osi pod korkowce, a usb kojarzy mi sie z chinczykami - bufor i cześć - drukarka frezująca.
jesli chodzi o spamowanie - wydaje mi sie ze chodzi tu o jakies watki związane z sexem w sieci lub zarabianiem, czysto nie związane z dziedziną maszyn itd
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

Autor tematu
pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 4698
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#39

Post napisał: pitsa » 29 sie 2013, 21:29

Ja tu nie spamuję tylko każdemu klikam na pomógł. Dyskusje są potrzebne. Jednak nie zaproponuję tworzenia wikipedii bo jedną już mam i wiem ile to roboty.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Awatar użytkownika

Krako
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 815
Rejestracja: 27 lut 2012, 05:14
Lokalizacja: Kraków

#40

Post napisał: Krako » 29 sie 2013, 21:42

Przydałoby się więcej AKTYWNYCH moderatorów, np perypetie z airductors czy jak mu było. Pisałem kilka razy do kilku adminów z różnymi sprawami dotyczącymi np giełdy - to olewka z góry na dół...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „www.cnc.info.pl”