Sterowanie serwem Kollmorgen Seidel 60 WKS

Dyskusje dotyczące serwonapędów i napędów serwokrokowych.

Autor tematu
MiachałKunc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2016, 10:52
Lokalizacja: Opalenica

Sterowanie serwem Kollmorgen Seidel 60 WKS

#1

Post napisał: MiachałKunc » 06 sty 2016, 11:50

Witam, to mój 1 post więc proszę o wyrozumiałość , mój problem polega na tym że kupiłem używane serwo napędy wymontowane z jakiejś maszyny, nie wiem jakiej , na szczęście silniki i całe zasilanie było już podłączone , tak że odeszło dużo roboty z szukaniem, Całość podłączyłem na krótko czyli sygnały +24v aby załączyć serwo . Z dokumentacji którą znalazłem w necie, wynika że serwo sterowane jest analogowo czyli sygnał jest w postaci napięcia na 1 pin od +/- 10V ,a na 2 pin tylko masa sterownika , dodam że podałem napięcie plus 5v na 1 pin i serwo działa ,jak dałem plus 5 v na 2 pin to też działa ale w odwrotnym kierunku , ale mach podaje sygnał dir/step nie da się tym sterować czyli potrzebny byłby jakiś układ zmieniający sygnał , dodam że serwa są 2 i chciałbym zamontować je do wypalarki plazmowej
na osiach X i Y na silnikach zamontowane są enkodery inkrementalne typ TRD-J 1000RZ . Moje założenie to sterowanie z Macha serwem , serwo wykonuje , enkoder zlicza a MACH koryguje. W załącznikach dokumentacja sterownika i enkodera. Proszę o pomoc.
Załączniki
60wks_en-US_RevA.pdf
(1.96 MiB) Pobrany 758 razy
TRD_J.pdf
(14.94 MiB) Pobrany 1763 razy



Tagi:

Wróć do „Serwomotory / Serwonapędy / Napędy Serwokrokowe”