Servo z liniałem.

Tanie serwo

Dyskusje dotyczące serwonapędów i napędów serwokrokowych.

Autor tematu
marek1968
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2024, 20:32

Servo z liniałem.

#1

Post napisał: marek1968 » 26 sty 2024, 13:21

Witam potrzebujemy pilnie do firmy dokładnego napędu liniowego (4 komplety).
Wymyśliliśmy że najlepszym rozwiązaniem będzie śruba kulowa + servo + enkoder liniowy 1 max 2 mikronów.
Dostaliśmy oferty od Panosonica, delty itp. poza sporymi kosztami, sama konfiguracja przeraża, trzeba zarobić kable itp.
Natknąłem się na poniższą aukcje, poza ceną która najbardziej cieszyłaby szefa sprzedawca twierdzi że konfiguracja jest banalna bo servo automatycznie się dostraja - rozpoznaje rozdzielczość i skok śruby. Poza tym kable są gotowe. Szkopuł w tym że nie mogę znaleść opini o tej marce poza tym że produkuje od 17 lat wygląda że głównie na rynek Chiński. Czy ktoś już używał takich serv.

numer aukcji 14978160517 Servo Vector 400w cena 1599 zestaw (nie mogę wstawić linka z allegro)

Proszę o opinie bo mamy robotę i czas goni.

Marek



Tagi:


logopeda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 456
Rejestracja: 04 gru 2013, 08:31
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Servo z liniałem.

#2

Post napisał: logopeda » 26 sty 2024, 20:00

po pierwsze:
"potrzebujemy pilnie do firmy dokładnego napędu liniowego"
co to znaczy u was "dokładnego" - równie dobrze możesz zadać pytanie : potrzebujemy FAJNEGO napędu.

po drugie:
"1 max 2 mikronów" - szaleju się tam najedliście ?


wm56
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 123
Rejestracja: 07 gru 2006, 23:04
Lokalizacja: Skawina

Re: Servo z liniałem.

#3

Post napisał: wm56 » 26 sty 2024, 21:05

Miałem doczynienia z tą marką serw. Serwisowałem kiedyś maszynę - giętarkę do drut z tymi napędami. Powiem, że nie było możliwości jego naprawienia, a znalezienie jakichkolwiek informacji graniczyło z cudem. Może teraz to się zmieniło.

Zastanawia mnie jedna rzecz, skąd sam sterownik ma rozpoznać co to za śruba i jaki ma skok? Wszystkie parametry śrub, ich skoku, przekładni podaje się to w sterowniku, który steruje tymi serwami. Samymi serwami można co najwyżej zrobić autotuning żeby dostroiło się do układu mechanicznego.

Odezwij się do mnie na pw. mam serwa, pomogę.


Autor tematu
marek1968
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2024, 20:32

Re: Servo z liniałem.

#4

Post napisał: marek1968 » 26 sty 2024, 22:22

Podesłali mi instrukcje, faktycznie jest funkcja strojenia, z opisu wygląda że robi trzy obroty i to wystarczy, dołączyłem zrzut.
Dziś zaproponowali że za niewielką dopłatą przyjadą i skonfigurują całość, możemy zapłacić po testach, gość który się zajmuje wsparciem przez telefon wygląda że wie o czym mówi, twierdzą że nie ma info bo od nie dawna wzieli się za dystrybucję w Polsce. Encodery ściągniemy z aliexpresu znalazłem 0,001mm.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG


forestgril
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 223
Rejestracja: 09 paź 2023, 10:20

Re: Servo z liniałem.

#5

Post napisał: forestgril » 20 mar 2024, 22:41

Udało się? :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Serwomotory / Serwonapędy / Napędy Serwokrokowe”