Rama - reakcje

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
lolek12345
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Polska

Rama - reakcje

#1

Post napisał: lolek12345 » 16 kwie 2013, 10:02

Witam, mam problem z następującym zadaniem z ramą z mechaniki, kompletnie nie wiem od czego zacząć. Czy mam wyciągać ściąg czy nie? Czy mam obracać go do poziomu po wyciągnięciu? Czy ma znaczenie że jest na nim siła skupiona 9kN? A może rozwiązywać ramę bez wyciągania ściągu? Bardzo proszę o pomoc!
Obrazek



Tagi:


pabloid
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1031
Rejestracja: 19 paź 2010, 18:53
Lokalizacja: ~ Kraków

#2

Post napisał: pabloid » 16 kwie 2013, 20:47

W temacie napisałeś "rama-reakcje" Jeśli zatem chcesz policzyć reakcje to liczysz ze zwykłych warunków równowagi ramę jako całość: suma sił pionowych=0, suma momentów wzgl. dowolnego punktu=0. Sił poziomych nie masz. Do policzenia sił przekrojowych ramę trzeba rozciąć. Tu masz przykład: http://www.statyka.com.pl/index.php?opt ... view&id=44. Nie sugeruj się podobieństwem wyglądu, bo jest pozorne. U ciebie trzeba ciąć przez któryś z przegubów. W ściągu (no właśnie- to nie jest ściąg tylko belka, bo ten pręt jest obciążony w przęśle) występować będą: siła osiowa, poprzeczna i moment. W przegubie odpada przynajmniej moment.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”