FELDER CNC H200

Wadliwe oprogramowanie, zawieszanie się maszyny

Dyskusje o maszynach CNC wykorzystywanych do obróbki drewna, sklejki, płyt wiórowych

Autor tematu
Meblostal
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2021, 10:49

FELDER CNC H200

#1

Post napisał: Meblostal » 06 paź 2021, 11:03

Witam wszystkich forumowiczów.
Na wstępie przestrzegam wszystkich przed firmą FELDER. Sprzedali mi CNC profit H200 02.08.2021, które posiada wadliwe oprogramowanie, do dzisiaj 06.10.2021 problem nie został zażegnany. Maszyna zawiesza się przy obróbce wahadłowej i czeka po 15-90s przy włączonym wrzecionie na obróbkę kolejnego elementu (straty czasu przy obróbce 100 szt. elementów są niewyobrażalne), przyssawki raz puszczają element, a raz nie. Szukam osób, które również mają ten sam problem. Felder stwierdził w piśmie, że moje wymagania w stosunku do maszyny są zbyt wygórowane :lol: , a serwisanci tylko przytakują, że problem jest, nie powinno tak być, ale nic się nie dzieje. Podejście tej firmy do klienta to jakaś kpina. Znalazłem już jednego klienta, który wkopał się jak ja kupując tą maszynę, miał ten sam problem, ale przydałoby się więcej. Zapraszam do kontaktu i do udziału w temacie.



Tagi:

Awatar użytkownika

Mistajam
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 08 paź 2021, 10:11

Re: FELDER CNC H200

#2

Post napisał: Mistajam » 10 paź 2021, 11:13

Współczuję, naprawdę.
Dla mojej branży Felder zrobił wałek strugarki z podwójną spiralą ostrzy tnących.
Chwalą się tym jak internet długi i szeroki.
Tymczasem SCM zrobił potrójną spiralę i "do widzenia".
Wygląda na to, że Felder jest jak ta krowa, co dużo ryczy...
Może w programie maszyny są opcje przestawienia tego czasu oczekiwania?
Popatrz dokładnie.
Swoją drogą, to musi być niezwykle wkurzające.
Wydajesz mnóstwo ciężko zarobionych pieniędzy, a maszyna robi co chce.


Autor tematu
Meblostal
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2021, 10:49

Re: FELDER CNC H200

#3

Post napisał: Meblostal » 11 paź 2021, 08:21

Niestety, ale przestoje nie wynikają z ustawień programu, on po prostu się wiesza...


Joel_Nicklas
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2021, 15:19

Re: FELDER CNC H200

#4

Post napisał: Joel_Nicklas » 22 gru 2021, 15:56

Jaką wersję oprogramowania masz 1.2 czy 1.3? W 1.3 zmiana przy pracy wahadłowej jest szybka.
Mistajam pisze:
10 paź 2021, 11:13

Dla mojej branży Felder zrobił wałek strugarki z podwójną spiralą ostrzy tnących.
Chwalą się tym jak internet długi i szeroki.
Tymczasem SCM zrobił potrójną spiralę i "do widzenia".
Nie do końca tak jest. Wszystko zależy od tego ile noży jest na spirali i jak są ułożone.

Potrójna, poczwórna czy tysięczna spirala nie ma znaczenia, jeśli na danej części spirali nie ma ostrza. Tak też jest wałkiem MBM Spiral Head (firma MBM jest oryginalnym producentem), który ma potrójne spirale, ale duże szczeliny pomiędzy poszczególnymi nożami na spirali.

Wał spiralny Silent-Power od Feldera ma noże przylegające do siebie na całej długości spirali, czyli spirala to w 100% krawędź tnąca, skrawająca.
Felder był pierwszą firmą, która na dużą skalę zaczęła produkować własne wały spiralne i stosować je w strugarkach, dopiero później pozostali producenci zaczęli naśladować Feldera.


Autor tematu
Meblostal
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2021, 10:49

Re: FELDER CNC H200

#5

Post napisał: Meblostal » 03 sty 2022, 09:42

Mam wersję 1.3, ilość niedociągnięć w oprogramowaniu jest przerażająca. Aktualnie zmiana wahadłowa odbywa się z przestojem około 6s, za to pojawiły się kolejne problemy, np. bezzasadne pauzy, zawieszające się oprogramowanie przy skakaniu z create do operate (do tego stopnia, że projektowanie na stanowisku przy maszynie jest nie możliwe - trzeba chodzić do biura), zawieszające się przyssawki (trzymają materiał nawet po teoretycznym wyłączeniu pompy). To wszystko jest podsumowane stanowiskiem firmy FELDER, która umywa ręce i pisze, że reklamacja którą składam jest bezzasadna, nie przedłużą terminu gwarancji i nie zmienią stanowiska odnośnie realizacji reklamacji (mimo, że serwis austriacki i polski podejmuje nieudolne próby poprawy oprogramowania). Byłem u nich w siedzibie w Żorach i obsługiwałem inne H200, miała identyczne problemy jak moja, także radzę porządnie się zastanowić przed zakupem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Maszyny CNC do Obróbki Drewna”