SLS (SLA) jaki program?

Dyskusje dotyczące druku i drukarek 3D

Hrumque
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 291
Rejestracja: 25 mar 2013, 19:15
Lokalizacja: Opole

#11

Post napisał: Hrumque » 27 maja 2014, 22:56

codec pisze:laserki, Czyżbyś chciał użyć do tego zwykły sterownik od laserów sterowany po DMX? :shock:
Od gcode i tak nie uciekniesz bo będziesz potrzebował do osi Z i do kuwety z żywicą ;)
Ale po co jakieś G-kody, po co Z-tka - jak przecież masz interfejs gotowy do wszystkiego, co potrzeba, nazywa się on VGA ! ;>
Wyświetlasz sobie czarno-biały obraz (animację tego co chcesz osiągnąć), normalnie, przez PC.
Na wyjściach jasności (dowolnego koloru, R G czy B) masz napięcie 0v=czarne 0.7V (albo 1V, nie pamiętam) = kolor full, czyli białe, czyli włącz/wyłącz laser
Na wyjściu synchronizacji poziomej masz impuls co linię, wystarczy z niego startować licznik, np zliczający do 1024 (czy jaką tam rozdzielczość sobie ustawisz na wyjściu VGA), i z tego licznika takt steruje osią X (odchylaniem lasera w osi X). Każdy impuls linii to jeden step osi Y.
Na wyjściu synchronizacji pionowej masz impuls "co obraz" czyli "inkrementuj Z" o jeden.

Teraz do kompletu tylko soft, który ustawi odświeżanie VGA (bo raczej z prędkością 50Hz to ciężko będzie tworzyć 3D fizyczny obiekt, a w poziomie machać laserem w kHz) i co klatka obrazu - zmieni wyświetlanego JPGa ;)



Tagi:

Awatar użytkownika

codec
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 61
Rejestracja: 28 mar 2010, 22:33
Lokalizacja: Darłowo
Kontakt:

#12

Post napisał: codec » 05 lip 2014, 12:26

laserki pisze:
codec pisze:laserki, no to życzę powodzenia w konstrukcji - fajnie ze chcesz być mądrzejszy niż najmądrzejsi konstruktorzy świata z dużych koncernów. Czyżbyś chciał użyć do tego zwykły sterownik od laserów sterowany po DMX? :shock:
Od gcode i tak nie uciekniesz bo będziesz potrzebował do osi Z i do kuwety z żywicą ;)

Czekam z niecierpliwością na tą drukarkę ;)
Już ty się kolego o mnie nie martw. Wiem co robię.
I nigdy nie pisałem, że to będzie jakaś drukarka :-)
To po ki grzmota umieszczasz pytanie w dziale "Drukarki 3D, RepRap"? Odpowiadam na pytanie zgodnie z tematyką działu, gdzie aktualnie dostepne oprogramowanie albo generuje code, albo grafikę + gcode. Pytanie brzmiało, przypominam:

"SLS (SLA) jaki program"


Autor tematu
laserki
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 327
Rejestracja: 09 mar 2009, 15:41
Lokalizacja: SpodSamiuśkichGórek

#13

Post napisał: laserki » 05 lip 2014, 18:36

To odpowiadaj na pytanie albo milcz.
Ale lepiej już milcz.
Bo z tego co piszesz widać że z profesjonalnymi systemami galvo jak GSI czy Scanlab nie miałeś nigdy do czynienia i wiesz o nich mniej niż mój 15-letni wnuk.
Więc swoje głupie złośliwości zachowaj dla swojej żony.

A poza tym, panie wszystkowiedzący postęp technologiczny polega w znacznej mierze na tym że przychodzi sobie gostek nie wiadomo skąd i potrafi coś zrobić lepiej niż twoi "najmądrzejsi konstruktorzy świata z dużych koncernów"

Awatar użytkownika

codec
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 61
Rejestracja: 28 mar 2010, 22:33
Lokalizacja: Darłowo
Kontakt:

#14

Post napisał: codec » 10 lip 2014, 13:07

No właśnie odpowiedziałem, ale nie zrozumiałeś :lol:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Drukarki 3D, RepRap”