Grawerowanie


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#11

Post napisał: STELMI » 01 wrz 2015, 08:59

jakiego SolidCAMa używasz? Ja mam 2011, domyślam się, że w nowszym dodali opcje grawerunku



Tagi:


best solutions
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 11
Rejestracja: 20 sie 2015, 08:10
Lokalizacja: wrocław

#12

Post napisał: best solutions » 01 wrz 2015, 09:07

Ten przykład zrobiłem na SC 2014 .Ale podobny efekt można uzyskać za pomocą konturu 3D w opcji kontur .Należy postępować tak samo jak napisałem w tutorialu tylko wybrać zamiast grawerowanie ,profil 3D . Ta opcja jest też dostępna w starszych wersjach. Wszystko zależy od licencji :cool:


Autor tematu
grze
Posty w temacie: 4

#13

Post napisał: grze » 01 wrz 2015, 09:15

Pytanie średnio związane z tematem, ale może będziesz wiedział jaki posuw zadać przy typowym frezie do grawerowania?
Np. frez typu V 30 st. płaszczyzna czoła 0.4 mm, min. obroty jakie mogę dać to 10k


Autor tematu
CE
Posty w temacie: 4

#14

Post napisał: CE » 05 paź 2015, 19:01

czy przy grawerowaniu liter /napis utworzony funkcją"Tekst"/ muszę użyć opcji "rozłóż tekst szkicu" /pod prawym myszy/ aby cam widział litery? jeśli nie wykonam tej operacji, nie mogę zaznaczyć tekstu, program nic nie widzi, a z kolei użycie tej operacji dzieli linie liter na bardzo małe odcinki, co strasznie wydłuża czas przy zaznaczaniu zakresu obróbki. Czy można to wykonać w inny sposób?

Awatar użytkownika

djronin
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 262
Rejestracja: 22 kwie 2011, 01:19
Lokalizacja: Jarocin

#15

Post napisał: djronin » 07 paź 2015, 04:10

CE pisze:...użycie tej operacji dzieli linie liter na bardzo małe odcinki, co strasznie wydłuża czas przy zaznaczaniu zakresu obróbki. Czy można to wykonać w inny sposób?
auto kontur stałe Z???? hmm czy jakoś tak..
...Programowanie ma to do siebie, że urzeczywistnienie nawet najbardziej
oczywistego pomysłu jest znakomitą definicją słowa "frustracja"...


Autor tematu
CE
Posty w temacie: 4

#16

Post napisał: CE » 10 paź 2015, 09:46

Dlaczego po wybraniu opcji <OBSZAR WYPEŁNIENIA> Linia środkowa zawsze robi takie kwiatki?

Jest to napis zwykłą czcionką wysokości 6 mm
Jeśli graweruję bez <OBSZARU WYPEŁNIENIA> nie ma najmniejszych problemów. Z racji że element jest mały a przez co także litery, zależy mi aby każda litera była "z jednej kreski", przy wyborze którejkolwiek stron narzędzia litery będą się zlewać.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „SolidCAM”