Uniwersalny Sterownik Numeryczny USN-3D 1A 1/2

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
p4m4
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 20
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Uniwersalny Sterownik Numeryczny USN-3D 1A 1/2

#1

Post napisał: p4m4 » 06 wrz 2014, 14:01

Witam wszystkich.
Zabrałem się za konstrukcję sterownika do frezarki CNC, która ma służyć do grawerowania w pleksi. Mam bardzo poważne plany co do wyżej wymienionej czynności więc zależy mi na sprawnym działaniu i uruchomieniu sterownika w możliwie jak najszybszym czasie.
Poświęciłem sporo czasu na naukę obsługi programu do projektowania PCB oraz wykonania projektów sterownika, płyty głównej, zasilacza i sofstartu transformatora. LINK DO STEROWNIKA. Mam już zakupione wszystkie elementy potrzebne do jego wykonania, oprócz transformatora, a płytki gotowe do wytrawienia. Szukając na forum informacji na temat silników, które mógłbym zastosować do tego sterownika(których w zasadzie nie znalazłem), natknąłem się na wiele tematów odradzających wybór SSK-B01. Niestety wydane pieniądze na komplet elementów do budowy zmusza mnie do dokończenia pracy i pozostaje mieć nadzieję, że wszystko będzie działać jak powinno.
Moje pytanie brzmi, jakie silniki mogę zastosować, gdyż napięcie ich zasilania wynosi 36V, a praktycznie wszystkie silniki dostępne w nazwijmy to przystępnych cenach, pracują na napięciu <10V.



Tagi:


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#2

Post napisał: ezbig » 07 wrz 2014, 21:31

p4m4 pisze:Moje pytanie brzmi, jakie silniki mogę zastosować, gdyż napięcie ich zasilania wynosi 36V, a praktycznie wszystkie silniki dostępne w nazwijmy to przystępnych cenach, pracują na napięciu <10V.
Takie o jak najmniejszym napięciu na fazę jakie znajdziesz. W Twoim przypadku <1,8V. Musisz trochę poczytać o sposobach sterowania, bo to podstawy. Silnik zasila się zwykle napięciem 20-25x większym, bo przy nominalnym nie byłbyś w stanie osiągnąć jakichś sensownych prędkości obrotowych. Przykładając do uzwojeń wielokrotnie wyższe napięcie zwiększasz dynamikę pracy. Silnika nie uszkodzisz, bo sterownik bada prąd płynący przez uzwojenie i odcina zasilanie po osiągnięciu ustawionego (tylko osiąga ten stan znacznie szybciej). To tak bez głębszego wnikania w temat.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”