grzejąca się elektronika

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
Jan Majnert
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 08 sie 2014, 09:52
Lokalizacja: Kobylin

grzejąca się elektronika

#1

Post napisał: Jan Majnert » 09 sie 2014, 20:27

Witam serdecznie!

Posiadam 3 sterowniki silnika krokowego AVT1682, interfejs lpt AVT5358/2 i zasilacz AVT5358/3. Silniki jakie posiadam to silniczki wydobyte z drukarek 2,5v 1,2A a trafo 12v 12,5A zmontowałem skonfigurowałem z programem i działa... Tylko jest taki problem wszystko się szybko i diabelsko grzeje. Grzeją się silniki, układy mocy (L298) i układy sterujące (L297), także grzeje się mostek prostowniczy w zasilaczu i nie rozumiem dlaczego? :sad:

Czy mam źle dobrany transformator, jaki dobrać?

Kiedy silniki nie pracują to lekko burczą, a zarazem "trzymają", to dobrze?

I jeszcze co do czego służy złącze JP3 w sterownikach?

Myslę, ze pomożecie mi Panowie :wink: jest to moja pierwsza konstrukcja i pierwsze wtajemniczenie się w obrabiarki, na razie sam nie do końca ogarniam, więc będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek rady. Myślę tez ze wstrzeliłem sie w dział, jak nie to przepraszam.



Tagi:

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#2

Post napisał: adam Fx » 09 sie 2014, 20:44

Zazwyczaj silniki się grzeją aż do tego stopnia że ręką nie da się utrzymać a sterowniki powinien mieć radiatory i wentylatory

JP3 to nie pin do połączenia razem sterowników?

[ Dodano: 2014-08-09, 20:45 ]
Jan Majnert pisze:Kiedy silniki nie pracują to lekko burczą, a zarazem "trzymają", to dobrze?
hałas to normalne przy tej klasie sprzęty a hamulec jak najbardziej prawidłowe działanie
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
Jan Majnert
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 08 sie 2014, 09:52
Lokalizacja: Kobylin

#3

Post napisał: Jan Majnert » 10 sie 2014, 13:06

Złącze JP3 nie jest od podłączenia sterowników.. od tego jest inne złącze, nie ma opisu tego złącza JP3, ale bez złączenia pinu drugiego z pierwszym lub z trzecim (w JP3) silniki nie reagują. Wiec od czego to morze być?

Czy takie nadmierne grzanie nie uszkodzi silników i układów?

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#4

Post napisał: adam Fx » 10 sie 2014, 13:45

pytanie czy faktycznie jet nadmierne silniki jak pamiętam mogą pracować nawet przy 85 stopni a układy -sprawdź w karcie danego układu następnie zmierz temperatury

co do JP3 jeżeli niema w instrukcji to zapytaj sprzedawce lub jak znasz obce języki przeczytaj za co odpowiada noga układu do którego to jest podłączone.

ale ja znalazłem "JP3 - podajemy RC jesli układ ma pracować na własnym oscylatorze... lub podajemy sygnał oscylatora z innego sterownika (SYN1 innego)" źródło http://*/index.php?topic=55.0 to które złącze odpowiada u ciebie za połączenie ze sobą sterowników?
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
Jan Majnert
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 08 sie 2014, 09:52
Lokalizacja: Kobylin

#5

Post napisał: Jan Majnert » 10 sie 2014, 17:15

Z tą temperaturą to sie nie orientowałem (do ile) ale dzięki, sprawdzę to :wink:

U mnie z tego co wyczytałem do połączeń sterowników jest złącze SYNC.. moze się myle.

A jeszcze takie pytanko... jezeli silnik jest na 2,5v a wychodzi na niego nawet 17v to czy tak morze być?
Załączniki
AVT1682.pdf
Załączam opis mojego sterownika.
(1.95 MiB) Pobrany 167 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”