Serwisowanie obrabiarek CNC

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
witek31
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2005, 17:10
Lokalizacja: Sieradz

Serwisowanie obrabiarek CNC

#1

Post napisał: witek31 » 04 lut 2005, 17:55

Gdzie mogę znależć materiały na temat napraw obrabiarek cnc pod względem elektrycznym, naprawiałem już obrabiarki (frezarki, tokarki) lecz starego typu czyli ze sterowaniem na stycznikach. Jestem trochę zielony w tych sprawach i dlatego apelują z prośbą o pomoc! Jeżeli ktoś zna ciekawe strony to proszę o podanie! Z góry dziękuje



Tagi:


Luki
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 68
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Lokalizacja: Wieliczka

#2

Post napisał: Luki » 04 lut 2005, 19:19

Nie widziałem nigdy strony o takiej tematyce. Nie wiem czy udało by się wogóle zrobić jakieś ogólne materiały o tym. To jest poprostu temat studnia. Firmy które zajmują się tym mają z reguły określone specjalizacje (producent obrabiarki, typ sterowania).
Tak jest że elektryk to moźe sobie sprawdzić czy nie zacieła się krańcówka, przekaźnik,
stycznik, podokręcać kable, (standartowo pierwsze co się robi to dokręca kable na listwach zaciskowych), Natomiast jak padnie serwonapęd to już trzeba elektronika i to dobrego.
W wielu przypadkach nie da się tego naprawić i trzeba kupić nowy.
Nie będę pisał o tym jak popsuje sie główny sterownik, wtedy to dopiero jest kosmos.


Autor tematu
witek31
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2005, 17:10
Lokalizacja: Sieradz

#3

Post napisał: witek31 » 08 lut 2005, 17:33

Dzięki za odpowiedz! Dopiero niedawno zainteresowałem się tym tematem i dlatego napisałem na forum i szczerze to nie sądziłem że ktoś odpowie, naprawdę dzięki!


grigor
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 12 gru 2004, 20:24
Lokalizacja: Panki

#4

Post napisał: grigor » 02 mar 2005, 18:56

Jeśli chodzi o naprawę obrabiarek przemysłowych to sprawa jest trudna. Z mojego doświadczenia z maszynami tekstylnymi CNC wynika że wszystko zależy od producenta.
Jeśli producent stosuje standartowe układy automatyki i CNC znanych firm to nie ma sprawy - szukasz w necie opisy np. servo sterowników czy innych elementów i po kłopocie. Ale czasem jest tak jak np. Lectra Systemes - cała maszyna to ich projekt i konstrukcja (nawet sterowanie CNC) więc bez wyszkolonego technika sie nie obędzie.

P.S. Polecam tema dla wszystkich fanów CNC - szukajcie maszyn pod hasłem cutter :wink:


Autor tematu
witek31
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2005, 17:10
Lokalizacja: Sieradz

#5

Post napisał: witek31 » 03 mar 2005, 14:37

Dzięki za podpowiedz i napewno z niej skorzystam! Jestem po technikum elektrycznym ale z maszynami CNC spotkałem się pierwszy raz i dlatego stąd me pytanie! Jeszcze raz dzięki za podpowiedz!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”