Czy te silniki będą odpowiednie do SSK_B01 i MZ-01

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
migomat
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 23 cze 2010, 13:55
Lokalizacja: jestem?
Kontakt:

Czy te silniki będą odpowiednie do SSK_B01 i MZ-01

#1

Post napisał: migomat » 24 lip 2010, 09:19

Mam ochotę na te silniki http://allegro.pl/item1162125396_silnik ... _nowy.html
sztuk 3
chyba że macie jakieś lepsze propozycje w podobnym przedziale cenowym.

(czy możecie powiedzieć coś na temat tego użytkownika czy sprzedawany sprzęt jest zgodny z opisem)
1 pytanie czy pociągnie je sterownik b01 na zasilaczu mz-01.

Ze wzoru na parametry transformatora
Napięcie wyjściowe 4,5*20= 90V Czyli max 40V
Dalej 50/1.4=28 - i otrzymuje napięcie wyjściowe transformatora. I jak rozumie nie może ono być większe.
I teraz jakie natężenie wziąć do obliczeń. 1,4A czy 2,8

2 czy stosowanie tych silników do takiego sterownika i zasilacza ma sens

Dzięki za pomoc

A tak w ogóle korzystając z okazji z racji że jestem nowym użytkownikiem chciałem się przywitać ze wszystkimi. Przeglądałem forum od dłuższego czasu poskładałem już sterowniki na razie jeszcze ich nie testowałem. Chce zbudować frezarkę o możliwie najszerszym polu zastosowań jeżeli było by to możliwe żeby można było obrabiać nią metale nie tylko kolorowe i aluminium ale przy sprzyjających wiatrach i bardzo bardzo małych prędkościach stal. Przyznam się szczerze że nawet nie szukałem danych technicznych projektów do obróbki stali dla tego tez moje marzenia mogą szybko legnąć w gruzach (jestem na to przygotowany).

[ Dodano: 2010-07-26, 18:55 ]
Okay po wielkich męczarniach dobrałem transformator.
http://www.sklep.avt.com.pl/p/pl/486514 ... 7-14a.html
Czy jeżeli sterowniki będą pobierały 6A to transformator 7.14A będzie odpowiedni?

[ Dodano: 2010-07-27, 00:12 ]
Wiem że pytanie jest banalne ale niestety po przeglądnięciu wszystkich tematów związanych z tym zasilaczem nie znalazłem odpowiedzi pisze w instrukcji zasilacza ze max prąd może być 7A jeżeli z trafo jest jedno wyjście ale sadze ze podane jest to z jakimś marginesem bezpieczenstwa i ta 1/10 nie ma znaczenia. Ale nie mam zielonego pojęcia czy nie uwale tym sterowników i w zasadzie nigdzie nie jest napisane że max prąd nie może przekroczyć sumarycznego prądu sterowników. Czy byłby ktoś w stanie poradzić mi jakie trafo kupić żeby nie uwalić sterowników ani zasilacza? Dziękuje



Tagi:


MULEK
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 28 gru 2011, 11:27
Lokalizacja: RUMIA

#2

Post napisał: MULEK » 12 gru 2012, 21:41

migomat, witam mam tez takie sterowniki powiec jak skopletowales reszte jakie parometry silnikow symbole jakie trafo z goru dzieki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”