Od kilku miesięcy interesuję się tematyką CNC. Zmontowałem, uruchomiłem sterownik SSK-B01, jestem w trakcie planowania konstrukcji plotera do rdzeni skrzydeł.
Dostałem ostatnio w prezencie (z pewnej firmie) stare szafy sterownicze. Znajdowały się tam m.in 6 sterowników osi do silników bipolarnych. Sterowniki te okazały się przemysłowymi aplikacjami znanej pary L297 i L298. Świetnie współpracują z Mach3, ale nie mam dokumentacji, nie wiem jak dokonać synchronizacji. Producent przewidział, to gdyż wyprowadził sygnał OSC, niestety próbując dokonać zsynchronizowania, jeden sterownik upiekł się

I w tym momencie chciał bym postawić pytanie, gdyż na forum opinie są podzielone - czy synchronizacja jest niezbędna do prawidłowej pracy obrabiarki??
Z góry dziękuję i Pozdrawiam!



