Sterownik CNC3 z MIXPOL-u

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC
Awatar użytkownika

kot1979
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 533
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:01
Lokalizacja: Sulejowek
Kontakt:

#21

Post napisał: kot1979 » 07 paź 2006, 09:20

A3977 jest znaczaco lepszy. Na forum tego ukladu ludzie juz uzywaja. No i co najfajniejsze chodzi na maxa do 3A.
Czyli te silniki z listy spolecznej 1,89 Nm chodza normalnie w pelnej okazalosci.

A co do lutowania to nie ma problemu zapewniam . Jak sie lutuje cierpliwie i dokladnie , bedziesz umial to zrobic. Zreszta gdzies na forum juz byla ta sprawa poruszona odnosnie lutowania smd.


Nauczycielem wszystkiego jest praktyka.
www.galerianastrojow.pl

Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
x
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 243
Rejestracja: 29 mar 2006, 23:24
Lokalizacja: Laski, gm. Izabelin

#22

Post napisał: x » 05 kwie 2007, 11:43

Znowu odświeżam temat. Zamierzam grzebać przy prądzie, więc będą jaja.

W końcu kupiłem ALFA-3G z Mixpol-u - jak pisałem - przystępna cena, i minimum problemów do rozwiązania.

Po przeczytaniu tego wątku: Jaki transformator? stwierdziłem, że kupię transformator około 160W (może jednal lepiej 200W? - dla trzech silników około 1A) - ale to już po świętach.

Zresztą, muszę jeszcze sprawdzić jaki te silniki mają moment obrotowy, bo może się okazać że nie dadzą rady.

Kolejne naiwne pytanie: Jaki wyłącznik na kablu zasilającym? Wszystko jedno, czy powinien odcinać obydwa przewody? (np. jak w zasilaczach AT).

No i w końcu jak mierzyć/ustawiać prąd cewki silnika? Mam tylko multimetr, więc może najlepiej przy postoju? W takim przypadku ustawić prąd nieco poniżej nominalnego? W czasie mierzenia ma być ustawiony tryb pełnokrokowy?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”