Akkon usb controller i inne

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
tomciu1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 06 maja 2013, 18:05
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

Akkon usb controller i inne

#1

Post napisał: tomciu1 » 17 mar 2014, 16:19

Witam,
marzy mi się zbudowanie własnej maszynki(frezarki), ale jak to często bywa kasy brak:/. Zacząłem więc od zbierania informacji a skupiłem się na elektronice. Mój komputer nie posiada portu lpt więc zacząłem szukać czegoś na usb (wiem są karty pci)co nie kosztuje zbyt wiele. Znalazłem kontroler z "planet-cnc"ale licencja za program-nie dla mnie. Znalazłem więc coś takiego:
-akkon usb
i
-5xproject
i tu pytanie co do oprogramowania. Z tego co doczytałem to na obu stronach jest darmowe (akkon przynajmniej w wersji beta) ale nie do końca jestem pewien czy działa to z pełnym 3d. Nie do końca mogę wywnioskować.
Używał ktoś w ogóle, któregoś z tych rozwiązań, warto tego próbować?
Wiem, że istnieją różne rozwiązania z usb ale jak pisałem kasy brak więc prosiłbym o wypowiedzi na temat wyżej podanych.
Pozdrawiam



Tagi:


etet100
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 569
Rejestracja: 24 lut 2008, 12:40
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#2

Post napisał: etet100 » 17 mar 2014, 18:19

Jak ma być tanio to kup tą kartę LPT.

Chcesz to kupić czy zmontować ?

Osobiście chętnie bym się pobawił tym:

http://www.ebay.com/itm/New-4-Axis-USB- ... 4ac505e772

Ale 40$ to całkiem niemało. Oczywiście do tego wszystkie jeszcze sterowniki silników i robi się niezły koszt.

Nawiasem mówiąc dużo osób tu radzi nie zaczynać od elektroniki (i mają rację). Kupić elektronikę żeby leżała i się kurzyła to nie problem, zrobić mechanikę to jest problem.


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#3

Post napisał: mc2kwacz » 17 mar 2014, 18:40

na planecie Ziemia dolar amerykański kosztuje 3zł. 120zł za sterownik to dużo? Czy nawet niemało? To ile to jest mało??? Gdybyś miał to za 120zł produkować, to musiałbyś dołożyć.


Autor tematu
tomciu1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 06 maja 2013, 18:05
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

#4

Post napisał: tomciu1 » 17 mar 2014, 21:25

Wiem, wiem zaczyna się od mechaniki. Ale na razie ani nie buduję ani nawet nie projektuję maszyny. Od kontrolera zaczynam tylko dlatego, że on jest uniwersalny a w zależności od konstrukcji zmienia się sterowniki. Coś takiego chciałbym złożyć sam. Ten wątek zaś ma na celu zebranie opinii najlepiej kogoś kto miał z tym doczynienia.


etet100
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 569
Rejestracja: 24 lut 2008, 12:40
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#5

Post napisał: etet100 » 17 mar 2014, 22:12

mc2kwacz pisze:na planecie Ziemia dolar amerykański kosztuje 3zł. 120zł za sterownik to dużo? Czy nawet niemało? To ile to jest mało??? Gdybyś miał to za 120zł produkować, to musiałbyś dołożyć.
Na mojej PLANECIE ZIEMIA niektórzy zarabiają 800 zł netto i 120 to dla nich kupa kasy. Jeśli to coś co który może być zastąpione darmowym LinuxCNC to raczej w 1 kolejności bym z tego wydatku rezygnował. I nic nie zmienia tu fakt ile kosztuje produkcja takiej zabawki.


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#6

Post napisał: mc2kwacz » 17 mar 2014, 23:06

Że możesz mieć linuxa za darmo, to oddzielna rzecz. A stwierdzenie, że sterownik za 120zł jest drogi, to oddzielna rzecz.
I zupełnie nie ma znaczenia kto ile zarabia I DLACZEGO.
Ocena wartości produktu nie ma nic wspólnego z tym, jakie ktoś ma dochody.
Świat nie działa tak, że z powodu czyichś niskich dochodów, wszystko ma być dopasowane do jego możliwości. Jest na odwrót. Zdaję sobie sprawę, że są tacy którym się to w głowie to mieści, ale tak właśnie jest.
120zł za takie urządzenie, to nie jest nie tylko niedrogo, ale wręcz za półdarmo. Niedrogi to jest np Piko, w klasie sterowników do prostych CNC.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”