Jaka prasa krawędziowa

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...
Awatar użytkownika

smigus1
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 6
Posty: 34
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:01
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

#21

Post napisał: smigus1 » 26 lut 2013, 20:06

PROFI-L pisze:O kurczę, Oś X, R ,Z?
Trochę namieszaliście :) - chodzi mi o to, aby zderzak automatycznie przesuwał się wzdłuż linii gięcia (jaka to oś? wg mnie X), a nie żeby operator jakimś pręcikiem sam przesuwał palce.
Poza tym zgadza się: Ermak to taka "budżetówka" jak Durma i wiele innych. Nam wystarczy.
Celujemy w speed-banda ze sterowaniem Delem DA66W.

dzięki za informacje.
Faktycznie może od tego trzeba było zaczać.
X- zderzak jeździ bliżej i dalej do matrycy - POTRZEBNY, ale jednoczesnie jest to standardem
R- zderzak jeździ do góry i do dołu - potrzebny ale za dopłatą
Z- palce zderzaka przesuwają się w lewą i prawą stronę belki zderzaka, fajne ale można bez tego żyć :)



Tagi:


PROFI-L
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 50
Rejestracja: 11 sty 2013, 08:51
Lokalizacja: Górny Śląsk

#22

Post napisał: PROFI-L » 27 lut 2013, 14:07

Ooo, właśnie, chodziło mi o "Z".
dzięki za porady, bierzemy tę opcję :)
pzdr.


kwojak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2013, 14:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka prasa krawędziowa

#23

Post napisał: kwojak » 25 cze 2013, 14:59

witaj ja np. szukałem informacji w portalach tematycznych np. staleo.pl lub metale.pl
tu są ciekawe artykuły
http://staleo.pl/z-kraju-i-ze-swiata/technologie

a utaj firmy które handlują maszynami
http://staleo.pl/katalog-firm

są firmy z maszynami używanymi ale nowymi również, musisz popatrzeć i zastanowić się jak zaawansowana jest ci potrzebna, najlepiej poczytać

BOSS pisze:Witam ! Potrzebuję pomocy w wyborze prasy krawędziowe. Moje oczekiwania to : 1. Prasa musi być nowa, 2. Szerokość 1000mm do 1500mm ( najlepiej ok. 1250 ). Sterowanie NC lub CNC, dwu lub trzy osiowa. Mam na oku ( w przystępnej cenie ) prasy firm Ermaksan ( producent z turcji więc mam obawy ) oraz Boschert ( podobno niemeickie ). Prasa ma być wykorzystywana do niedużej ilości gięć balchy 1mm do 2mm ( potrzebuję dokładności a wszyscy z czasem p....ą robotę i mają długie terminy - prasa nie zwróci się chyba przez 10 lat ale wygoda jest ważniejsza :smile: ). Może polecanie jakąś inną prasę ? ( w przystępnej cenie - ok. 20 - 25 tyś euro ) ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”