Przekroje a rzutowanie amerykańskie

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
uberth
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 18
Rejestracja: 05 mar 2013, 19:00
Lokalizacja: rzeszów

Przekroje a rzutowanie amerykańskie

#1

Post napisał: uberth » 19 maja 2016, 15:01

Cześć, idę na rozmowę o prace do firmy gdzie wykorzystuje się rzutowanie amerykańskie. Z informacji które znalazłem w internecie wykonywanie przekrojów odbywa się w taki sam sposób jak w metodzie europejskiej, chciałbym się upewnić czy informacje które znalazłem na pewno są prawdziwe, bo źródło nie jest do końca pewne. Jeśli ktoś ma wiedzę w tym zakresie proszę o pomoc.



Tagi:


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

#2

Post napisał: peritus » 19 maja 2016, 20:01

W rzutowaniu amerykańskim przekroje rysuje się zgodnie z zasadami rzutowania amerykańskiego.
Tutaj przykłady i animacje rzutowania amerykańskiego i przekrojów w rzutowaniu amerykańskim:
http://wps.prenhall.com/esm_giesecke_8/ ... index.html


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#3

Post napisał: InzSpawalnik » 19 maja 2016, 20:09

Osobiscie uczony bylem rzutowania europejskiego a w calej praktyce zawodowej tylko rysunki wg schmeatu amerykanskiego.

Co moge poradzic :
1. Gdzies w ramce rysunku powinien byc narysowany symbol ( zazwyczaj uzywa sie stozka ) ktory pokazany jest w dwoch rzutach - i po tym symbolu mozna od rasu stwierdzic czy mamy do czynienia z europejskim badz amerykanskim sposobem.

2. Zeby latwiej zrozumiec roznice miedzy jednym a drugim sposobem wyobraz sobie ze w pierwszym przypadku stoisz z aparatem fotograficznym i robisz zdjecie modelu 3D i odkladasz je w tym miejscu gdzie je zrobiles - i tak z kazdej ze stron mozesz.

W drugim natomiast przypadku mozna porownac rzutowanie do wykonywania "przeswietlenia" jak w metodzie rentgena - obraz widoku powstaje po stronie przeciwnej obiektu - czyli tak jak w metodzie rentgenicznej - na kliszy z tylu obiektu - i tam zostaje odlozony na rysunku.


Autor tematu
uberth
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 18
Rejestracja: 05 mar 2013, 19:00
Lokalizacja: rzeszów

#4

Post napisał: uberth » 19 maja 2016, 21:34

Na tej stronie, którą podałeś peritus przekroje są pokazane w sposób obrazowy 3d i ciężko wyłapać jak się robi ten przekrój. Rzutowanie nie sprawia mi problemów rozumiem o co w tym chodzi mam tylko problem z tymi przekrojami bo nie wiem jak powinno być poprawnie, wiecie może gdzie mógłbym znaleźć rysunek techniczny z przekrojami, żebym widział strzałki od przekrojów itd. i na podstawie tego zorientuje się jak to się robi


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

#5

Post napisał: peritus » 19 maja 2016, 22:30

Masz jeszcze do dyspozycji bezcenne i genialne powyżej rady znawcy tematu, który: "Osobiscie uczony byl rzutowania europejskiego a w calej praktyce zawodowej tylko rysunki wg schmeatu amerykanskiego." :wink:


Autor tematu
uberth
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 18
Rejestracja: 05 mar 2013, 19:00
Lokalizacja: rzeszów

#6

Post napisał: uberth » 19 maja 2016, 23:21

Jeśli dobrze wywnioskowałem z tego co piszecie to na załączonym obrazku poprawny będzie przekrój A. Chciałbym się jeszcze upewnić, jeśli ktoś mógłby potwierdzić to byłbym wdzięczny. Obrazek

EDIT: jeśli nie widać załączonego zdjęcia wrzucam dodatkowo na inny serwer: http://fotowrzut.pl/JYL60EWIYM


Autor tematu
uberth
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 18
Rejestracja: 05 mar 2013, 19:00
Lokalizacja: rzeszów

#7

Post napisał: uberth » 21 maja 2016, 12:23

proszę o odpowiedź nie chciałbym popełnić błędu ze względu na brak elementarnej wiedzy, dlatego chce być pewny na 100%.

[ Dodano: 2016-05-21, 18:44 ]
Oba przekroje które pokazałem wcześniej były nieprawidłowe, dobrze myślę ? bo widze teraz na rysunkach, że strzałki przy linii przekroju mają zwrot przeciwny do rysowanego przekroju. Mógłby ktoś potwierdzić czy dobrze teraz wykonałem przekrój :

Obrazek


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#8

Post napisał: InzSpawalnik » 21 maja 2016, 21:45

Peritus : sposob jest opisany literacko przyznaje ale ma absolutnie sens.
Bedac inzynierem trzeba miec wyjatkowo duzo wyobrazni zeby zrozumiec pewne zjawiska. rada byla dobra, pomysl o tym co napisalem to moze i Tobie sie przyda

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4774
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#9

Post napisał: pitsa » 21 maja 2016, 23:28

InzSpawalnik pisze:Peritus : sposob jest opisany literacko przyznaje ale ma absolutnie sens.
Bedac inzynierem trzeba miec wyjatkowo duzo wyobrazni zeby zrozumiec pewne zjawiska. rada byla dobra, pomysl o tym co napisalem to moze i Tobie sie przyda
Może przyłóż się jednak do wyrażania swoich myśli w sposób przystępniejszy i logiczny.
Zacznij od krótszych zdań. :mrgreen:
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#10

Post napisał: InzSpawalnik » 22 maja 2016, 13:59

Pitsa : lubie jezyk poetycki wrecz literacki bo lepiej wyraza pewne zjawiska, rowniez w technice. Praca inzynierska nie musi byc nudna pozbawiona polotu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”