Połączenia spawane

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
Forev3rAlone
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2016, 01:07
Lokalizacja: Biegun Polski

Połączenia spawane

#1

Post napisał: Forev3rAlone » 31 sty 2016, 01:14

Cześć, na zaliczenie z grafiki inżynierskiej dostałem kilka rysunków do wykonania. Aktualnie od dłuższego czasu męczę się z połączeniami spawanymi, mianowicie nie jestem pewien czy dobrze je wykonałem.

Obrazek

Wzorowałem się na książce Rys. techn. maszynowy T. Dobrzanski



Tagi:


turo5
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 68
Rejestracja: 10 wrz 2012, 17:08
Lokalizacja: okolice Czechowic

#2

Post napisał: turo5 » 31 sty 2016, 16:20

witam. Wszystkie spawy masz od wewnątrz pytanie czy spawacz da radę tak pospawać ten detal czy to jest technologicznie moim zdaniem nie; lepiej zostawić miejsce(naddatek) i spawać od zewnątrz co się da


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#3

Post napisał: InzSpawalnik » 31 sty 2016, 16:42

Wnioski nasuwaja sie same:
1. Ze wzgledu na brak wymiarow ( albo sa tak male ze nie widac ) nie mozna stwierdzic czy da sie to spawac od srodka czy tylko od zewnatrz.
2. Spawy narysowales graficznie - w przypadku spawanych elementow wystarczy tylko symbolicznie wskazac gdzie mamy do czynienia ze spawami, jakiego rodzaju i jaka wielkosc ( pachwinowe ) badz czy sa to spawy doczolowe pelny przetop.
3. Pojedyncza pionowa scianka i pozioma sa polaczone tylko od srodka krotkim spawem - tam nalezy pokazac spoine doczolowa z przygotowaniem od zewnatrz.
4. Caly element jest niepraktyczny w technologii spawania - powinien zostac wykonany z zaginanej blachy ( pozioma scianka i dwie pionowe ) a pojedyncza tylnia pionowa dospawana badz nawet jeszcze lepiej tez zaginana. Wlasnie - w technologii zaginanej na prasie i spawanej masz tylko dwie krawedzie ktore trzeba zespawac i obie krawedzie beda po zaginaniu praktycznie przygotowane ( wlasne ukosowanie ) do spawania ! Nie da sie tego taniej i lepiej wykonac. W takim przypadku bedziesz mial do czynienia ze zlaczem doczolowym naroznym.


Pawelek913
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 46
Rejestracja: 20 gru 2013, 01:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

#4

Post napisał: Pawelek913 » 01 lut 2016, 16:05

Poza tym prawy rzut masz po amerykańsku!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”