Wymiarowanie elementów giętych

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
kubas33
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 08 sty 2012, 10:26
Lokalizacja: Kalisz

Wymiarowanie elementów giętych

#1

Post napisał: kubas33 » 03 paź 2013, 19:40

Witam, w jaki sposób należy wymiarować profile gięte, w mniej więcej taki sposób?

http://gyazo.com/6a8510a34c9da7230aad6d0413e8979e

Chodzi mi z grubsza o profil zgięty w dwóch miejscach, w przeciwnych kierunkach, o duży promień. Bez prostych odcinków - same łuki.
Coś tam próbowałem wymiarować ale nie bardzo wiem jak jest poprawnie i to takie błędzenie po omacku w moim wykonaniu.

Chodzi mi głównie o kształt gięcia - aby osoba, która będzie to gięła potrafiła z tych wymiarów to zrobić. Otworów na takim profilu raczej nie da się poprawnie zwymiarować? To też je pomińmy.

Widok rozwinięcia nie wchodzi w grę.



Tagi:


Wirmet
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2008, 21:34
Lokalizacja: Chełm

#2

Post napisał: Wirmet » 06 paź 2013, 11:29

Trochę musztarda po obiedzie, ale innym może się przydać.
Przede wszystkim zwymiaruj położenie środka promieni od przyjętej bazy, wtedy masa wymiarów będzie zbędna. Podaj grubość detalu. Wymiar 173 nieprawidłowy, 12,5 bez sensu. Wymiary z prawej wiszą w powietrzu i do niczego się nie odnoszą.


lewy10psdw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 346
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

#3

Post napisał: lewy10psdw » 06 paź 2013, 13:48

Często zdarzało mi się w pracy przerysowywać w autocadzie coś narysowane przez klienta (chodzi o elementy gięte) i jak dla mnie najważniejsze były wymiary do wirtualnych punktów przecięcia.
Nie martw się kiedy jest źle bo będzie lepiej. Martw się jak jest dobrze bo będzie gorzej.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”