Rysunek wykonawczy i złożeniowy fragmentu skrzyni przekładn.

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
beata93
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2013, 23:41
Lokalizacja: Poznań

Rysunek wykonawczy i złożeniowy fragmentu skrzyni przekładn.

#1

Post napisał: beata93 » 05 sie 2013, 00:06

Witajcie forumowicze!
Mam do Was kilka pytań odnośnie wykonania rysunku wykonawczego wału i złożeniowego fragmentu skrzyni przekładniczej. Niżej załączam rysunek z zaznaczonymi problematycznymi elementami tegoż projektu.
Obrazek
Element nr 1.
Nie bardzo wiem, co oznacza pionowa kreska między przestrzenią, w której powinien znaleźć się łeb śruby, a tym zacieniowanym elementem po prawej. Nie wiem jak mam ją potraktować. Na początku myślałam, że podkładka wraz z śrubą mają przylegać do tego zacieniowanego pola, jednak gdy popatrzyłam na to jeszcze raz, nie wiem co z tym zrobić.
Element nr 2.
Wielowypust. W poradniku mechanika nie ma wskazówek na temat wymiarowania wielowypustu z tej perspektywy. Czy jest jakiś specjalny sposób wymiarowania wielowypustków, czy wystarczy oznaczyć promienie i długość wałka z wielowypustem?
Element nr 3.
Mam problem z narysowaniem śruby z podkładką sprężynującą ( nie wliczając problemu z ich umiejscowieniem). Machnęłam szybko w paincie szybki szkic, jak ja to widzę po lekturze Poradnika mechanika. proszę, pomóżcie.
Obrazek



Tagi:


smieszek88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 241
Rejestracja: 25 maja 2012, 10:52
Lokalizacja: łódź

#2

Post napisał: smieszek88 » 05 sie 2013, 17:31

1. Ta kreska do zwykła krawędź pogłębienia w którym będą się kręciły łby śrub, a na powierzchni zewnętrznej jest bazowane do obudowy. Śruby mają dociskać "zacieniowany elementem po prawej" a on ma dociskać łożysko.
2. To jest rysunek złożeniowy więc na nim się nie daje wymiarów (z drobnymi wyjątkami jak np. gabaryty złożenia), a na rysunku wałka co stoi na przeszkodzie zrobić normalny widok z boku i na nim ładnie zwymiarować wielowypust jak norma przykazała.
3. Jak będzie wyglądała podkładka jak przykręcimy śrubę?


Martyn96
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 sty 2016, 13:55
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: Martyn96 » 05 sty 2016, 14:01

beata93, halo, poszukuje pomocy w sprawie tego samego projektu :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”