rysunek techniczny montarz pod spawanie

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
codex
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 30 sty 2013, 11:04
Lokalizacja: zabrze

rysunek techniczny montarz pod spawanie

#1

Post napisał: codex » 30 sty 2013, 11:09

Witam. Potrzebuje pilnie materiały do ogarnięcia rysunku technicznego na stanowisku monera. Gogle milczy lub ja wpisuje błędne frazy. Złożyłem w życiu 2 elementy pod czyimś nadzorem. Dostałem się do nowej pracy i sytuacja mnie przerasta brak mi wiedzy z zakresu rysunku dla tego zwracam się z prośbą na forum.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.



Tagi:


edesz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 07 cze 2012, 20:54

#2

Post napisał: edesz » 30 sty 2013, 13:41

Czy chodzi o naukę rysunku technicznego?

Awatar użytkownika

tomolc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 708
Rejestracja: 17 paź 2009, 13:45
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Re: rysunek techniczny montarz pod spawanie

#3

Post napisał: tomolc » 30 sty 2013, 15:00

Jeszcze nad polskim trzeba popracować :wink:
Montaż przez ż


reddin
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 167
Rejestracja: 26 sty 2013, 22:33

Re: rysunek techniczny montarz pod spawanie

#4

Post napisał: reddin » 30 sty 2013, 18:53

codex pisze:Potrzebuje pilnie materiały do ogarnięcia rysunku technicznego... Dostałem się do nowej pracy i sytuacja mnie przerasta brak mi wiedzy z zakresu rysunku...
Doskonałe memento dla wszystkich, którzy tutaj piszą:...pomóżcie... nie ogarniam...nie wiem...nie chce mi się...prowadzący typek wymaga... może mi ktoś zrobi gotowca...jestem kompletnie zielona/y w tym temacie...kompletnie nie wiem jak zrobić..."orinetuje sie ktoś jak będzie wygladał"..."montarz monera"...
Przyjdzie taki czas, że życie powie sprawdzam i co odpowiecie leniuszki niedouczone :?:
"Czego się Jaś nie nauczył, tego Jan umiał nie będzie" i figa z makiem na dobrą pracę i kasę! :mrgreen:

Oczywiście winni temu będą ONI :!: ale nigdy JA, moje lenistwo i nieuctwo :razz:


LUGIA90
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 02 mar 2012, 21:07
Lokalizacja: Opole

#5

Post napisał: LUGIA90 » 30 sty 2013, 21:19

Moze kolega codex jest po technikum gastronomicznym, to tam nie wymagali tego;p Do nauki rysunku technicznego polecam pozycje ( jest w internecie) " rysunek techniczny maszynowy " od Dobrzanskiego. Czy jakies bardziej specjlalistyczne materiały ?

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7991
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: rysunek techniczny montarz pod spawanie

#6

Post napisał: WZÓR » 31 sty 2013, 09:07

reddin pisze:
codex pisze:Potrzebuje pilnie materiały do ogarnięcia rysunku technicznego... Dostałem się do nowej pracy i sytuacja mnie przerasta brak mi wiedzy z zakresu rysunku...
Doskonałe memento dla wszystkich, którzy tutaj piszą:...pomóżcie... nie ogarniam...nie wiem...nie chce mi się...prowadzący typek wymaga... może mi ktoś zrobi gotowca...jestem kompletnie zielona/y w tym temacie...kompletnie nie wiem jak zrobić..."orinetuje sie ktoś jak będzie wygladał"..."montarz monera"...
Przyjdzie taki czas, że życie powie sprawdzam i co odpowiecie leniuszki niedouczone :?:
"Czego się Jaś nie nauczył, tego Jan umiał nie będzie" i figa z makiem na dobrą pracę i kasę! :mrgreen:

Oczywiście winni temu będą ONI :!: ale nigdy JA, moje lenistwo i nieuctwo :razz:
A ja się nie dziwię wcale...... tak to jest jak ludzie studiują bez przygotowania zawodowego (np. po liceum).

Ukończ Zasadniczą Zawodową , Technikum Mechaniczne , popracuj trochę na maszynach , idź na studia ... zobaczysz - po latach praktyki - jaki ,,fachowiec się wyhoduje.'' :grin:


Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
codex
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 30 sty 2013, 11:04
Lokalizacja: zabrze

#7

Post napisał: codex » 31 sty 2013, 09:42

@reddin: Po pierwsze to widzę, że się tutaj rozgościłeś (na tym forum) i ustanawiasz warunki ... fajnie tylko widzę liczbę informującą ile postów już napisałeś ..... 7 :)
Po za tym gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem to byś doczytał, że proszę o NAMIAR na MATERIAŁY DO NAUKI - co oznacza, że nie interesuje mnie pomoc w nauce rysunku technicznego. Potrafię czytać a sam rysunek jest sprawą prostą jak budowa cepa. Trzeba jednak mieć dobrą literaturę jej TYTUŁ żeby móc to ogarnąć Amen.


Ukończ Zasadniczą Zawodową , Technikum Mechaniczne , popracuj trochę na maszynach , idź na studia ... zobaczysz - po latach praktyki - jaki ,,fachowiec się wyhoduje.''
Ludzie co to ?! Jakieś ograniczenie umysłowe czy co ? potrzebujesz jeden z drugim 3 lata do szkoły chodzić żeby ogarnąć rysunek techniczny ?!!
Pracowałem 2 miesiące jako pomoc montera. Mam drobne niedociągnięcia które muszę ogarnąć ponieważ mogę dostać element który mnie "pozamiata".


@LUGIA90: dzięki wielkie. Dopytam tylko czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jaki to "rodzaj" rysunku jest - wtedy gdy składam element dla spawacza jaki to rysunek ? złożeniowy ?

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7991
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#8

Post napisał: WZÓR » 31 sty 2013, 10:07

codex pisze:...
Ukończ Zasadniczą Zawodową , Technikum Mechaniczne , popracuj trochę na maszynach , idź na studia ... zobaczysz - po latach praktyki - jaki ,,fachowiec się wyhoduje.''
Ludzie co to ?! Jakieś ograniczenie umysłowe czy co ? potrzebujesz jeden z drugim 3 lata do szkoły chodzić żeby ogarnąć rysunek techniczny ?!!
...
To nie ograniczenie umysłowe , tylko taka kolej rzeczy .... poznać fach od podszewki :cool:

Hmm .... znam inżynierów , którzy nie potrafią na rysunku technicznym gwintu calowego zaznaczyć ..... :neutral:
codex pisze: ... Po za tym gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem to byś doczytał, że proszę o NAMIAR na MATERIAŁY DO NAUKI - co oznacza, że nie interesuje mnie pomoc w nauce rysunku technicznego. ....
Na co to Tobie ?.... ponoć geniusz jesteś. :lol:

p.s.
W temacie popytaj spawaczy ......

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
codex
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 30 sty 2013, 11:04
Lokalizacja: zabrze

#9

Post napisał: codex » 31 sty 2013, 10:37

W temacie popytaj spawaczy ......

No tak wiem. Ostatecznie jest taka możliwość żeby zapytać na hali. Po prostu wolę załatwić ten problem zanim wystąpi.


reddin
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 167
Rejestracja: 26 sty 2013, 22:33

#10

Post napisał: reddin » 31 sty 2013, 10:59

codex pisze:Ludzie co to ?! Jakieś ograniczenie umysłowe czy co ? potrzebujesz jeden z drugim 3 lata do szkoły chodzić żeby ogarnąć rysunek techniczny ?!! ...

( i tu "wylazł" cały "geniusz" codex ! :mrgreen: ) :

czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jaki to "rodzaj" rysunku jest - wtedy gdy składam element dla spawacza jaki to rysunek ? złożeniowy ?
to pisane materiały od Dobrzańskiego nie pomogły geniuszowi inaczej ... w budowie cepa??? :mrgreen:
Jaki cep,takie młócenie :mrgreen: :mrgreen:

PS. ilość postów nie umniejsza faktom i prawdzie! :razz:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”