Pomoc - rysowanie przekroju wzdłużnego

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
robredo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 09 sie 2012, 11:45
Lokalizacja: lublin

Pomoc - rysowanie przekroju wzdłużnego

#1

Post napisał: robredo » 25 sie 2012, 19:44

Witam, mam prośbę , gnębi mnie gość z grafiki inżynierskiej a nie za bardzo wyjaśnił co i jak, dlatego ten temat na forum. Jeśli ktoś z Was to umie proszę o pomoc, najlepiej rysując rysunek + opis tam bym to zrozumiał :) Oto treść zadania:
Narysuj 1/2 przekroju wzdłużnego (A-A, czasami B-B lub C-C) jak możecie każdy z nich :) części przedstawionej na widoku w podz. 1:1.


Za pomoc dziękuję z góry:) Czas by się tego nauczyć mam do pierwszego tygodnia września.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Tagi:

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4697
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Pomoc - rysowanie przekroju wzdłużnego

#2

Post napisał: pitsa » 25 sie 2012, 20:02

robredo pisze:gnębi mnie gość z grafiki inżynierskiej
Skoro gnębi cię ktoś i czujesz jakie to jest nieprzyjemne, to nie rób nam tego samego! :D
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Wojekkk
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 21
Rejestracja: 28 lis 2006, 23:52
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: Wojekkk » 25 sie 2012, 20:12

Widzac slowo "POMOC" przypomina mi sie moj kolega ktory poprosil mnie o pomoc przy skrecaniu mebli, pomoc wygladala tak ze ja skrecalem a on siedzial i sie patrzyl :) Jest ogrom materialow w necie o przekrojach i roznych rysunkach, jak sie chce to sie wszytsko znajdzie...

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#4

Post napisał: WZÓR » 25 sie 2012, 20:16

Wojekkk pisze:.... jak sie chce to sie wszytsko znajdzie...
..... i narysuje. :mrgreen:

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


respect1523
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 09 cze 2007, 21:31
Lokalizacja: polska

#5

Post napisał: respect1523 » 27 sie 2012, 08:07

wszędzie popełniasz ten sam błąd kolego porównaj rysunek twój a ten co dał WZOR (chociaż i tak zły bo miał to być 1/2) moja propozycja jest taka może wydac Ci sie głupia ale najlepiej jak weźmiesz kawałek np świeczki i wykonasz mniej więcej taki sam detal i go przetniesz wtedy będziesz widział czemu źle wykonujesz rysunek nie potrzebnie stawiasz kilka lini w razie dalszych problemów pisz na priv lub poczte [email protected]


Autor tematu
robredo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 09 sie 2012, 11:45
Lokalizacja: lublin

#6

Post napisał: robredo » 27 sie 2012, 21:11

WZÓR pisze:
Wojekkk pisze:.... jak sie chce to sie wszytsko znajdzie...
..... i narysuje. :mrgreen:

Mariusz.
Spoko, szukałem i na różnych stronach czy książkach (w Dobrzańskim są przykłady ale takie że to i ja bym zrobił) Jak możesz to rzuć linka z jakimiś przykładami, lub gdzie jest to dobrze rozrysowane i wytłumaczone.

[ Dodano: 2012-08-27, 21:14 ]
respect1523 pisze:wszędzie popełniasz ten sam błąd kolego porównaj rysunek twój a ten co dał WZOR (chociaż i tak zły bo miał to być 1/2) moja propozycja jest taka może wydac Ci sie głupia ale najlepiej jak weźmiesz kawałek np świeczki i wykonasz mniej więcej taki sam detal i go przetniesz wtedy będziesz widział czemu źle wykonujesz rysunek nie potrzebnie stawiasz kilka lini w razie dalszych problemów pisz na priv lub poczte [email protected]
No to przecież gość zrobił 1/2 :) Ale tamten to już umiem zrobić tak dałem do przykładu, teraz jak bedę miał rysunki do poprawy to ma dać jakieś wcięcia rowki itd. więc już trudniej będzie to wszystko ,,zobaczyć" Postaram się jutro poczytać itd. i naocznie popatrzeć jak na tej świeczce:) i wstawić tu zdjęcia to mi najwyżej podpowiesz i zaznaczysz błędy ok?:)


dawid060
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 54
Rejestracja: 08 sty 2012, 00:59
Lokalizacja: polska

#7

Post napisał: dawid060 » 03 wrz 2012, 11:14

Pan Ryszard O. nie gnębi, on po prostu chce (na swój sposób) abyś się czegoś nauczył.
napisz do mnie gg: 7536857, jakieś rys się uchowały na dysku

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”