Podnośnik trapezowy

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
kluskizserem
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2023, 23:00

Podnośnik trapezowy

#1

Post napisał: kluskizserem » 06 cze 2023, 23:05

Cześć, mam mały problem z projektem podnośnika na pkm. Mam już obliczone trochę potrzebnych rzeczy jednak nadal nie mogę dojść do tego jak obliczyć przykładowo długość śruby, ramion czy innych potrzebnych wymiarwów do zaczęcia projektowania w programie, gdyż te wymiary co posiadam aktualnie nie pozwalają mi na to. Z góry dziękuję za pomoc i mogę podesłać w wiadomości prywatnej materiały, które posiadam aktualnie.

Pozdrawiam




bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1240
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Podnośnik trapezowy

#2

Post napisał: bear » 07 cze 2023, 00:05

Jak możesz cokolwiek obliczyć bez znajomości długości śruby czy długości ramion? Przecież to podstawa. Co masz już obliczone?


Autor tematu
kluskizserem
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2023, 23:00

Re: Podnośnik trapezowy

#3

Post napisał: kluskizserem » 11 cze 2023, 15:24

Dobór materiałów, średnice śruby z ww, obliczone działające siły, warunek nacisku powierzchniowego na zwojach gwintu, liczba zwojów nakrętki, długość i średnica rękojeści, sprawnosć, samohamownośc gwintu, obliczenie wytrzymałościowe śruby, obliczone naprężenia zredukowane w rdzeniu śruby, średnia zewnętrzna nakrętki z ww na rozciąganie.


adadur
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 241
Rejestracja: 11 wrz 2018, 08:23

Re: Podnośnik trapezowy

#4

Post napisał: adadur » 16 cze 2023, 14:07

No to musisz też mieć skok gwintu - to on ci definiuje jakiej długości wyjdzie śruba bo zakres podnoszenia zapewne jest założeniem w zadaniu. Po prostu zrób zwykła analizę geometryczną.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”