Catia CAM na tle innych systemów


Autor tematu
ZZZCAM
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2013, 12:54
Lokalizacja: Mazowieckie

Catia CAM na tle innych systemów

#1

Post napisał: ZZZCAM » 11 lip 2013, 23:08

Hej,
jakie macie odczucia jeśli chodzi o CAM Catii na tle innych programów? Jest drogi, ostatnio podobno nawet się poprawił, macie jakieś opinie?

Pozdrawiam,
Z



Tagi:


mike217
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1168
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:56
Lokalizacja: bydgoszcz

#2

Post napisał: mike217 » 12 lip 2013, 17:18

Jest tak zakręcony i skomplikowany że szkoda na to czasu w dobie innych camów. To moje zdanie .


skapiec1123
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 137
Rejestracja: 02 lis 2010, 18:19
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: skapiec1123 » 15 lip 2013, 15:45

Z mojego doświadczenia jest mało firm mogących sobie pozwolić na zakup Catii. Menu i ilość kliknięć w drzewie ( trzeba wiedzieć gdzie i kiedy) nie jest instynktowne. Szkoda czasu na naukę tego programu. Chyba że masz jakieś możliwości pracy i znasz firmy które pracują z Camem Catii
Myślec zamiast płacić.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#4

Post napisał: lolo2 » 22 lip 2013, 00:11

Uczyłem się trochę CAM-a w kaśce, głównie samo frezowanie no i przycisków i funkcji jest od groma. Mogę powiedzieć że w porównaniu do Creo kaśka bardziej przypadła mi do gustu. Może też dlatego że z kaśką spędziłem wiele godzin a z creo nie.

Ogólnie nie znam firm, które używają catii do CAMa. Lepiej ogarnij bardziej "dostępne" programy typu MasterCAM, GibbsCAM, Creo, Te programy są używane najczęściej (bynajmniej w moim otoczeniu).

Moja firma posiada GibbsCama.


dot
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 01 lis 2007, 07:41
Lokalizacja: Poland

#5

Post napisał: dot » 30 lip 2013, 18:35

Szkoda czasu na ten program, CAD ok, ale CAM zenada kompletna.


luki26xy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 05 wrz 2008, 23:23
Lokalizacja: Śląsk

#6

Post napisał: luki26xy » 01 sie 2013, 21:51

dot pisze:Szkoda czasu na ten program, CAD ok, ale CAM zenada kompletna.
Witam:)
Absolutnie nie mogę zgodzić się co tutaj zostało powiedziane na temat CAM w Catii. Pracuje w tym systemie już trochę ale dla porównania znam z grubsza inne Camowskie interfejsy. Z reką na sercu mogę powiedzieć że nie zamieniłbym na żadem inny. "Kaśka" jak to Kaśka ma czasami swoje humory i naprawdę nie można skumać o co chodzi ale żadko ma kaprysy. Do rzeczy: wszystko zależy co chcemy robić jeśli jest to tylko typowa obróbka 3-osiowa to może jest to szkoda kasy i czasu bo faktycznie wydaje się dla początkujących że to kosmos ale w gruncie rzeczy i tak warto. Cała finezja rozpoczyna się w generowaniu programów 5-osiowych. Co dla początkujących wydawało się kosmosem przy 3 osiach to 5-osiowa obróbka to - nie wiem jak nazwać:) Mnogość funkcji które dostajemy do dyspozycji z pewnością sprawia o zawrót głowy i nie jedna osoba z racji ich nie znajomości oraz interfejs w j angielskim powie że to jakiś szajs. Pochylanie freza w kierunku frezowania oraz prostopadle do kierunku frezowania, frezowanie wg punktu, krzywej, prostej, powierzchni to zaledwie kropla w morzu. określanie jakości powierzchni wg chropowatości, zchodzenie ścieżki stałe lub zmienne, zmienne głębokości skrawania itp itd itp itd :) Bardzo dobrze Catia radzi sobie również z toczeniem (latchemachining - chyba dobrze napisałem). Bardzo dużo funkcji toczenia takich jak : zgrubna wykoncz, rowki, kanałki podcięcia gwinty itd, itp:) przyjazna praca z toczeniem:)
Nieznajomość tego programu nie może absolutnie go dyskwalifikować NIE! Żeby powiedzieć co jest dobre a co złe trzeba to poznać i dopiero wtedy określić. CAD w Catii jest bardzo dobry ale CAM również trzeba po prostu go zgłębić ale nie pobieżnie tylko naprawdę sumiennie:)
Ja POLECAM. Fakt Catia trudna jest dość mocno ale raz się przyłożyć i z przyjemnością korzystać i cieszyć się rezultatami:)
Gdyby ktoś potrzebował jakiś informacji w konkretnych przypadkach mogę pomóc (jeśli dam rade :)) Można pytać na [email protected] czasami sprawdzam tą pocztę :)
Pozdrawiam i zachęcam do nauki!!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Catia”