Jak uzyskać komentarze w posprocesorze zawsze wielką literą?

NX CAM/Unigraphics

Autor tematu
radeko
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 302
Rejestracja: 20 lut 2009, 20:17
Lokalizacja: -;)

Jak uzyskać komentarze w posprocesorze zawsze wielką literą?

#1

Post napisał: radeko » 25 lis 2010, 18:45

Moje sterowniki Fanuc 15MB 15TB ignorują komentarze pisane mała literą, potrzebuję wygenerować nazwę części pliku prt. wielkimi literami.
Jak zmienić z pozycji Post Builder $mom_output_file_basename bądź $mom_part_name tak, żeby widoczny był w programie NC dużą literą?
W starych plikach tcl ( budowanych za pomocą Post Builder 3.0 i niższych ) można było wstawić linię :

MOM_output_literal "([string toupper $mom_part_name\")]"
I to działało....bez względu czy plik zapisany był wielką czy małą literą.

Natomiast ingerencja w plik tcl nowszej generacji (PB 5..6 ) rujnuje mi wszystko.

Mam pytanie, jak to zrobić za pomocą Post Builder ? Czy tekst string toupper należy wstawić w osobnym polu ? a może zupełnie inaczej ?
Ostatnio zmieniony 28 lis 2010, 16:00 przez radeko, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:

Awatar użytkownika

nxcam
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 734
Rejestracja: 04 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Tuszyma
Kontakt:

#2

Post napisał: nxcam » 28 lis 2010, 12:07

spróbuj:


mom_attr_OPER_<name>
- All attributes assigned to an operation will have the prefix mom_attr_OPER_. The <name> will be appended and will be converted to upper case. The operation attribute will be available at the start of path during postprocessing.

mom_attr_PROGRAMVIEW_<name>
- All attributes assigned to a program will have the prefix mom_attr_PROGRAMVIEW_. The <name> will be appended and will be converted to upper case. The program attribute will be available at the start of program during postprocessing.


mom_attr_TOOL_<name>
- All attributes assigned to a specific tool object (carriers, pockets, heads, tools) will have the prefix mom_attr_TOOL_. The <name> will be appended and will be converted to upper case. The tool attribute will be available at the operation start of path during postprocessing.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”