Pre-drill point dla Contour_profile ( 5 osi)

NX CAM/Unigraphics

Autor tematu
Ryszek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2010, 15:33
Lokalizacja: Ostre Łąki

Pre-drill point dla Contour_profile ( 5 osi)

#1

Post napisał: Ryszek » 25 lis 2010, 16:17

Witam,

Mam problem z operacją Contour_profile w mill_multi-axis. Mam wyciąć kontur z niepłaskiej płyty w wyżej wymienionej operacji ( musi być multi axis, aby frez mógł podążać za krawędzią części), chciałbym rozpoczynać frezowanie we wcześniej wywierconym otworze oddalonym od konturu o ~5 mm, łukiem dojść do konturu , po obcięciu konturu wycofać frez także w otworze. i tu rodzi się problem:
jak w operacji Contour_profile ustawić taki punkt startu? Wydaje mi się że w starszej wersji było coś takiego jak Pre-drill point. w wersji nx7.5 jakoś nie mogę znaleźć takiej opcji :???: .

I jeszcze jedno pytanko do tej operacji: Czy da się gdzieś ustawić aby frez "szedł' poniżej dolnej krawędzi detalu? Obcinam kontur , wiec chciałbym puścić frez poniżej dolnej krawędzi, aby miec pewność że jest docięty detal na wylot :). Nadawanie ujemnego naddatku nie daje żadnego efektu.



Tagi:


radeko
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 302
Rejestracja: 20 lut 2009, 20:17
Lokalizacja: -;)

#2

Post napisał: radeko » 25 lis 2010, 18:00

Jeżeli odcinasz w osobnej operacji zawsze możesz ją przetransformować wzdłuż wektora. Object -Transform -Translate- Delta ( move). W sumie najszybsza metoda, tylko problem jak trzeba ją później wyedytować .
Możesz też dodać promień naroża freza, zejdzie niżej do tej wartości. Przy kulistym schodzi do połowy średnicy ....

Awatar użytkownika

nxcam
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 734
Rejestracja: 04 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Tuszyma
Kontakt:

#3

Post napisał: nxcam » 28 lis 2010, 11:13

jeśli ścianka nie jest pochylona spróbuj może inną operacją: Solid Profile 3D - jak na filmie 3dprofil

punktu startu - zobacz na filmie wpunkcie.rar - jeśli w operacji 5-osiowej chcesz wejśc w punkcie a póxniej po łuku to najpierw zdefiniuj punkt wejścia na karcie Pominięcia.
W obróbkach 3-osiowych na karcie Wejścia ustaw Punkt jako Typ i masz wtedy możliwość dodatkowo definicji promienia wejścia
Załączniki
3dprofil.rar
definicja operacji Solid Profile 3D
(2.47 MiB) Pobrany 516 razy
wpunkcie.rar
wejścia w punkcie
(314.56 KiB) Pobrany 247 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”