NX Unigraphics Jak to ogarnąć

NX CAM/Unigraphics

Autor tematu
segama
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 27 maja 2007, 03:15
Lokalizacja: Szczecin / Dewsbury

NX Unigraphics Jak to ogarnąć

#1

Post napisał: segama » 27 sty 2011, 00:29

Witam wszystkich profesjonalistów od NXa,
otóż mam pewien problem - jestem na etapie, który wielu z was ma już zapewne za sobą-
staram się opanować te oprogramowanie głównie na frezarkach 3 i 4 osie (na początek).

I nie mam pojęcia jak w ogóle ogarnąć te wszystkie materiały. Sama dokumentacja musi liczyć kilka tysięcy stron... to chyba mi zajmie co najmniej rok aby opanować....

Wydaje mi się ze kazdy z was w jakis sposob opanował te oprogramowanie - i tutaj chcialbym jakiś porad od czego zaczac zeby to ogarnac, czy moze znacie jakies dobre ksiazki, poradniki. Jak powinienem studiowac NXa aby osiagnac jak najlepsze rezultaty.

W tej chwili jestem na takim etapie ze już generowałem sciezki, budowałem postprocesory,
problem jest w tym ze praca idzie i to fajnie - do czasu az na czyms stane ..... i Wtedy spedzam godziny aby znalezsc "sposob na ta dobra sciezke..." to jest koszmar czasami poprostu jest 100 razy latwiej napisac ten kod recznie....
I wlasnie co do predkosci napiszcie prosze jak uzywac tego oprogramowanie aby ta programowanie bylo duzo szybsze niż recznie....

Jako ciekawą droge nauki znalazłem równiez studiowanie krok po kroku pracy innego programisty. Otoz mialem takie 2 pliki i sa naprawde ciekawe - poprostu otwieraja oczy....
Jezeli moglibyscie mi przeslac jakies przyklady waszych prac razem z modelami w *.step
zebym pozniej sam sprobowal zrobic to bede naprawde wdzieczny --
moj email to [email protected]

Licze na pomoc i z gory dziekuje za kazda porade i pliki.

Pozdrwiam
Robert



Tagi:


Lukas.s
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 86
Rejestracja: 16 mar 2006, 01:52
Lokalizacja: Stalowa Wola

#2

Post napisał: Lukas.s » 27 sty 2011, 08:13

Do samego programowania polecam:
NX CAM Programowanie ścieżek dla obiabiarek CNC
Krzysztof Augustyn
Fajnie opisana książeczka :) Fakt na spolszczonej wersji NX6 ale ja np. pracując na NX6 (pl) i NX7.5 (eng) nie miałem problemów z opanowaniem porad :)
CNC [FADAL 4020] ->CMM [Mitutoyo BN710]-> CAD,CAM (NX7.5 modeling, drafting, manufacturing)


marcinello3
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 246
Rejestracja: 08 lut 2008, 12:07
Lokalizacja: tarów

#3

Post napisał: marcinello3 » 27 sty 2011, 21:42

jest jeszcze CAST który działa w okienku nx`a i jest bardzo duzo przykładów prawie z kazdej dziedziny nx`a

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”