NX CAM (Unigraphics) - książka...

NX CAM/Unigraphics
Awatar użytkownika

Autor tematu
nxcam
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 9
Posty: 734
Rejestracja: 04 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Tuszyma
Kontakt:

#11

Post napisał: nxcam » 27 maja 2009, 20:52

Witam

Sam takich materiałów na pewno nie zdążę przygotować.
Może coś włatca Siemens zgodzi się udostępnić? - zapytam go :)

Sama obsługa nie jest jakaś nie do przeskoczenia, programujesz ruchy gotowych predefiniownych cykli + odpowiednie modele sond jako brył i ich punkty itd... - no tak - jednak nie jest wszystko tak oczywiste.
Jeśli chcesz kod wysłać na maszynę musisz mieć specjalny postprocesor do tego - jak w przypadku kodu NC.
W instalce do NX 6 są postprocesory do cykli Sinumerik i Fauc, ale nie udalo mi się ich edytować. Z tego co wiem edytowalne posty do sond pomiarowych będa od NX 7.0

pzdr
KA

[ Dodano: 2009-06-10, 03:55 ]
Witam
Podziwiam nocnie wszystkich bez względu na to z jaką barwą CAMowską walczą...
Ja teraz właśnie uaktualniam swoje bidne 300 stron z NX 6.0.2 do NX 6.0.3 - o czym sie "z ninacka" dowiedziałem w piątek... - "tati lajf" jak mawia mój syn.
A czasu do poniedziałku jokoś nie przybywa z tego powodu... :)

Trzymcie się
KA



Tagi:


przemek217
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 19 sie 2009, 07:34
Lokalizacja: Limanowa

#12

Post napisał: przemek217 » 22 sie 2009, 16:10

Jeśli w książce wszystko będzie podobnie opisane jak u pana Krzysztofa na szkoleniach to wszystkim polecam to wydawnictwo:) pracuje na NX 6 już od ok roku i nie wiem co bym zrobił bez pomocnej ręki pana Krzysztofa:) byłem również na szkoleniu z obróbki form i matryc Sandvik'a gdzie też spotkałem sie z autorem tej książki i choć mieliśmy tylko chwile na omówienie NX CAM'a to dawał rade:) polecam to wydawnictwo <jak już sie ukaże:)> a co do filmików avi to oby było ich jak najwięcej bo sam po wdrożeniu NX u mnie w firmie bardzo często z nich korzystam i są one bardzo przydatne, krok po kroku widzimy gdzie i co trzeba kliknąć i gdzie wejść żeby znaleźć odpowiednią opcje w programie.

Pozdrawiam wszystkich i czekam na wydanie książki:)
Przemek

Awatar użytkownika

Autor tematu
nxcam
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 9
Posty: 734
Rejestracja: 04 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Tuszyma
Kontakt:

#13

Post napisał: nxcam » 14 lis 2009, 14:46

Witam

25 lub 26 listopada mają byc wysłane ku mnie egzemplarze autorskie książki - chyba Helion zdąży na moje urodziny że i Mikołaju nie wspomnę... :)

30 listopada jedziem do Frankfurtu niemieckiego na doroczną konferencję Siemens PLM Software to pokażę niedowiarkom że Polak potrafi... :) W końcu pierwszy raz w historii udało się umieścić w książce instalkę z NX i jeszcze dadzą licencję każdemu śmiertelnikowi na 90 dni. Walka z prawnikami o licencję trwała długo (ja w niej mało uczestniczyłem i innym należą się pochwały, ale o tym można poczytać we wstępie do książki...)

Przyczółek został złapany. Przyjdzie czas na CAD, MoldWizrad - tu liczę na innych poetów :) - i dalsze części CAM... Z pewnością początki nie będą pozbawione niedociągnięć ale trza walczyć...

pzdr
KA


obloj
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 21 sty 2010, 22:31
Lokalizacja: sanok

#14

Post napisał: obloj » 21 sty 2010, 22:59

mam ta ksiazke jest naprawde super wiele pomaga w roznych problemach tylko zdjecia mogly by byc kolorowe a i jeszcze jedna rzecz plyty maja jakas wade chyba dlatego ze to produkcja masowa ciezko czyta ja naped dlugo schodzi czasem wywalaja bledy. nie tylko w tej ksiazce sie z tym spotaklem jest tak samo w ksiazce o edgecam-ie jak i o cati a naped napewno mam dobry

Awatar użytkownika

Magneto86
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 266
Rejestracja: 25 cze 2009, 23:06
Lokalizacja: RPZ / DW

#15

Post napisał: Magneto86 » 21 sty 2010, 23:12

co do tych problemów z płytą, to podejrzewam że to może być problem antywirusa - mój chciał wysyłać pliki z tej płyty do analizy jako zagrożenie dla komputera. Dlatego podejrzewam, że to antywirus blokował mi dostęp do płyty.
A zawartość płyty udało mi się wrzucić na dysk dopiero w trybie awaryjnym...
Obrazek

Awatar użytkownika

Autor tematu
nxcam
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 9
Posty: 734
Rejestracja: 04 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Tuszyma
Kontakt:

#16

Post napisał: nxcam » 13 lut 2010, 12:58

donoszę :) za wydawcą/prasą:

"Podręcznik do NX CAM autorstwa Krzysztofa Augustyna wydany przez Helion, okazał się bestsellerem, którego nakład wyczerpał się w ciągu jednego miesiąca sprzedaży! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku wydawnictwo wykonało dodruk tej pozycji. Od piątku (12 lutego) książka wróciła do sprzedaży..."


Obrazek

..."Z pewnością przyczyniło się do tego fakt iż po pierwszy na świecie - przy współpracy z producentem oprogramowania Siemens PLM Software - udostępniono bezpłatną wersję testową NX Unigraphics na nośniku DVD razem z książką..."

Informcja o książce na http://helion.pl/ksiazki/nxcamp.htm
oraz http://camdivision.pl/nxcam-ksiazka.html
Ostatnio zmieniony 11 gru 2010, 14:46 przez nxcam, łącznie zmieniany 1 raz.


SACZI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 370
Rejestracja: 07 sie 2005, 11:06
Lokalizacja: z tego ?wiata

#17

Post napisał: SACZI » 13 lut 2010, 18:14

nxcam pisze:donoszę :) za wydawcą/prasą:

"Podręcznik do NX CAM autorstwa Krzysztofa Augustyna wydany przez Helion, okazał się bestsellerem, którego nakład wyczerpał się w ciągu jednego miesiąca sprzedaży! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku wydawnictwo wykonało dodruk tej pozycji. Od piątku (12 lutego) książka wróciła do sprzedaży..."




..."Z pewnością przyczyniło się do tego fakt iż po pierwszy na świecie - przy współpracy z producentem oprogramowania Siemens PLM Software - udostępniono bezpłatną wersję testową NX Unigraphics na nośniku DVD razem z książką..."

Informcja o książce na http://helion.pl/ksiazki/nxcamp.htm
oraz http://camdivision.pl/nxcam-ksiazka.htm
Kongratulejszyn :wink: :mrgreen:
Coby nie było, ze tylko sukcesy, skrytukuję nieco książkę:

DLACZEGO BRAK ANGIELSKOJĘZYCZNYCH NAZW KOMEND I POLECEŃ ...


Wielu użyszkodników w tym i ja, uczyli się NX'a na angielskojęzycznej jego wersji.
Do dzisiaj nie pracuje na NX PL i wiecznie nie wiem jak kumplowi "zza miedzy", przetłumaczyć "Reference Set" lub "Arrangement" :mrgreen:

Awatar użytkownika

Autor tematu
nxcam
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 9
Posty: 734
Rejestracja: 04 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Tuszyma
Kontakt:

#18

Post napisał: nxcam » 14 lut 2010, 09:33

SACZI zgadzam się z Tobą w pełni

jestem jednak tylko autorem i sama ksiązka to kompromis pomiędzy moimi wyobrażeniami a Wydawnictwem (Helion) i Siemens PLM.
Rozmowy z W-wem trwały ponad rok w sprawie wydania, czy jest popyt, po co kolor, że jest za długa, między czasie "kryzys" ale chwyciło i szlak przetarty :)
Dodam gwoli (prawa i) sprawiedliwości że mocno wspierał mnie Kierownik książki polskiej w Helion
Z Siemens PLM rozmowy trwały dwa lata (pomagał mocno Siemens Warszawa), aby udostępnili licencję choćby czasową i NX na nośniku - do tej pory nigdzie na świecie się to nie udało...

Nie łudzę się że ludzie pracujący na angielskiej wersji softu przesiądą się na polską...
Ale takie są wymogi rynku i XIX-wiecznego kapitalizmu :)

Jeśli kiedyś dojdzie do drugiej edycji książki z pewnością przewalczę wersję angielską w schemacie polecenie: polskie (angielskie) i może kolor...

Na razie zaczynam(y) poważnie myśleć/pracować nad całkowitym tłumaczeniem książki na wersję angielską i niemiecką

a Adam Małysz zdobył wczoraj medal!


kloaka
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 19
Rejestracja: 18 lut 2010, 09:32
Lokalizacja: tychy

#19

Post napisał: kloaka » 18 lut 2010, 10:30

Witam wszystkich
Na początku gratulacje dla Pana za napisanie książki.
Mam do Pana wiele szacunku za trud i chęci włożone w ten projekt.
W Polsce niewielu chce się podzielić swoją wiedzą.
Wielki plus za filmiki, bo bez nich byłoby mi trudno przejść kolejne etapy.
To mój pierwszy system CAM, więc z tego co zauważyłem czeka mnie sporo pracy.
O minusach pisali już przedmówcy.
Mi osobiście doskwiera brak toczenia.
Miałem nadzieję, że wkrótce powstanie książka o toczeniu, natomiast z Pańskich postów wynika, że bardziej interesuje was wejście z książką na rynek zachodni.
Więc pewnie w tym roku możemy zapomnieć o toczeniu.
Mam do Pana kilka pytań.
1) Czy myślał Pan o utworzeniu strony internetowej na której można by było wstawiać
np. jakieś pliki uzupełniające do książki, prace innych użytkowników czy inne pomoce, instrukcje itp.?
2) Czy posiada pan jakieś przykłady na toczenie (opisujące krok po kroku jak co ustawić)?
Jeśli tak to bardzo proszę przesłać mi na e-mail: [email protected]
Byłbym bardzo wdzięczny
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Autor tematu
nxcam
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 9
Posty: 734
Rejestracja: 04 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Tuszyma
Kontakt:

#20

Post napisał: nxcam » 26 lut 2010, 13:33

dzięki za dobre słowo na temat książki :)

co do toczenia to niestety wypadło z koncepcji ksiązki kosztem frezowania 4-5 osiowego., zakres stronicowy i tak został przekroczony. W kolejnych wznowieniach ksiązki być może uda się przepchnąc toczenie. Na razie pozostaja bardzo dobre samouczki instalowane z płyty "CAST". Jeśli nie masz dostepu do płyty uruchom podstawowy samouczek z poziomu NX CAM przez rolę CAM Express - instrukcja w pliku AVI + zajrzyj tutaj: https://www.cnc.info.pl//files/toczenie_cad_191.pdf

co do portalu to myślałem o tym, ale zajmuję sie zawodowo wdrożeniami CAM, a nie poezją/pisaniem książek :) więc ramy czasowe nie pozwalają na razie na profesjonalne zajmowanie się portalem. Myślę ze tytmczasem wymiana informacji na tym forum jest przydatna.

[ Dodano: 2010-12-11, 14:31 ]
pliki AVI do książki rozdziału 8 są dostępne na kanale YouTube

- sprawdzam (prawnie) czy można oficjalnie umieścić więcej rozdziałów...

spoźniony ale zawsze to Mikołaj... :)
Załączniki
turning_samouczek.rar
(917.74 KiB) Pobrany 579 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”