Automatyczne rozmieszczanie elementów na arkuszu

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
nobia
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 23
Rejestracja: 04 mar 2014, 12:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Automatyczne rozmieszczanie elementów na arkuszu

#1

Post napisał: nobia » 06 mar 2014, 17:59

Witam,
Dziś zmagam się z problemem takim:

Mam wektory, które są napisem np: "Testuje sobie rozmieszczanie"
Mam też arkusz materiału o wymiarach 2.5m x 1.5m
Litera ma mieć 35cm wysokości.
Moje pytanie brzmi: co wyklikać w ArtCamie (2010 pro) aby automatycznie rozmieściło mi litery z powyższego zdania (wektory) na całym arkuszu tak, aby jak najbardziej optymalnie ten arkusz wykorzystać?

Niestety potrafię tylko to zrobić z pojedynczym elementem (jedna literka na całym arkuszu powielona N razy)


edit:
powoli udaje mi się dojść do oczekiwanego wyniku, ale niestety jeżeli mam literkę A bądź R bądź O (lub jakąkolwiek inną która w środku ma otwór) to środkowe wektory które robią otwór w literze są rozmieszczane gdzieś indziej... jak temu zaradzić?



Tagi:


adico79
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 163
Rejestracja: 20 maja 2009, 19:33
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: adico79 » 06 mar 2014, 19:23

Musisz sobie wektory tworzące literkę O, R czy A zgrupować, wtedy przemieszczą się razem. Do rozmieszczania na arkuszu służy funkcja NESTING.


Autor tematu
nobia
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 23
Rejestracja: 04 mar 2014, 12:56
Lokalizacja: Podkarpacie

#3

Post napisał: nobia » 07 mar 2014, 09:02

Witam,
Dziękuję za odpowiedź.

Okazało się, że generalnie wszystko robiłem dobrze. Grupowałem litery tak jak należy i używałem opcji 'nesting' (wektory --> rozmieść wektory), zaznaczając odpowiednie do tego opcje.

Problem był taki, że (nie wiem jakim sposobem, może to taka przypadłość) wektory zapisane w Corelu podczas importu do ArtCama nałożyły się na siebie dwa razy.
Miałem więc tak jakby dwie warstwy wektorów, ułożone identycznie względem siebie (czyli na sobie).
Zorientowałem się przez przypadek, próbując rozplanować jedno słowo (dla testów to zawsze łatwiej niż zdanie) na arkuszu, kiedy duplikowało mi litery i wychodziły jakieś dziwne rzeczy.
Po skasowaniu 'górnej warstwy' wszystko jest ok - rozmieszcza się tak jak powinno.

Temat uznaję za zamknięty.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”