Uszczelniacz nakrętki kulowej - chińskiej

Dyskusje dotyczące śrub kulowych i trapezowych.

Autor tematu
Kazik_Wichura
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 284
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:58
Lokalizacja: dolnośląskie

Uszczelniacz nakrętki kulowej - chińskiej

#1

Post napisał: Kazik_Wichura » 21 paź 2015, 07:51

Witam,

wczoraj miałem nie przyjemną awarię. Rozsypała się moja oś Z a dokładniej wysypały się z nakrętki kulowej kulki. Po rozebraniu całości okazało się, że ten biały uszczelniacz (który trzyma kulki w środku) rozleciał się i wypadł.
Śruba kulowa to standardowe chińskie 16x5 kupione gdzieś na forum. Szukałem do kupienia samych uszczelniaczy, ale nie znalazłem. Kupienie nakrętki z tego co wiem jest ryzykowne, że nie będzie pasować na śrubę.
Czy da się dotoczyć taki uszczelniacz samemu? Domyślam się że nie uniknie się wytoczenia w środku gwintu żeby całość działała prawidłowo.
Jakieś wskazówki zanim usiądę do tokarki i poświęcę czas na toczeniu tego pierścienia?
Może od razu odpuścić i kupić kompletny zestaw?

Kazik



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#2

Post napisał: bartuss1 » 21 paź 2015, 08:31

ten biały uszczelniacz ich nie trzyma, to po prostu uszczelniacz przed syfem itp. kulki mają własny obieg i do czasu az ten obieg nie zostanie zaburzony, nic nie ma prawa sie wysypać, widocznie jakis syf tam wpadł i coś sie zmieliło, a może brakowalo jednej czy dwóch kulek, albo mogły sie zrobic kwadratowe i zwyczajnie po jednej zaczeły sie sypać, az w koncu sypnęło się wszystko.
czemu uważasz ze kupno nakretki jest ryzykowne? wkręcasz na gwint z tulejki, oczywiscie znając typ nakretki, wyjdzie taniej niż zabawa w tracenie czasu z toczeniem czegokolwiek, dopasowywaniem itd, zwłaszcza ze korpus nakretki jest zazwyczaj utwardzony
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 16251
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#3

Post napisał: kamar » 21 paź 2015, 09:34

bartuss1 pisze: czemu uważasz ze kupno nakretki jest ryzykowne?
Jeśli to chociaż hiwinki to jest szansa, przy no-name to będzie cud jak przypasi.
Na tych zatyczkach z boku są czasami znaczki producenta, jak znajdziesz z takimi samymi to jest marna, ale szansa.


Autor tematu
Kazik_Wichura
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 284
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:58
Lokalizacja: dolnośląskie

#4

Post napisał: Kazik_Wichura » 21 paź 2015, 10:09

Człowiek całe życie się uczy. No własnie to chiński no name jest. Chyba nie będę się bawił i po prostu kupię zamiennik. Dzięki, zaoszczędziliście mi kilka godzin pracy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Śruby Kulowe / Śruby Trapezowe”