Ustawienie migomatu Magnum 315A bez pokrętła szybkości drutu

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
movi85
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 36
Rejestracja: 04 sie 2014, 20:39
Lokalizacja: Koszalin

Ustawienie migomatu Magnum 315A bez pokrętła szybkości drutu

#1

Post napisał: movi85 » 19 maja 2022, 08:54

Panowie,
Szukając prostego migomatu do grubszej blachy, kupiłem ww. urządzenie (załączam zdjęcie panelu sterowania) i nie mogę go ustawić. Docelowo nie chcę korzystać z synergii, tylko mieć pełną kontrolę.
Nie mam pokrętła szybkości drutu, za to są oddzielnie amperaż, volt i indukcyjność.
Proszę o sugestie!



Dodane 1 godzina 12 minuty 39 sekundy:
Idiota... doszukałem się pod jakimś filmem na YT komentarz, że amperaż zwiększa się z posuwem przy stałym napięciu, co jest dosyć oczywiste. Ale że całe życie bazowałem na parametrze posuwu m/s to ma ktoś może przeliczniki A na m/s?

Dodane 2 godziny 45 minuty 11 sekundy:
movi85 pisze:
19 maja 2022, 08:54
Panowie,
Szukając prostego migomatu do grubszej blachy, kupiłem ww. urządzenie (załączam zdjęcie panelu sterowania) i nie mogę go ustawić. Docelowo nie chcę korzystać z synergii, tylko mieć pełną kontrolę.
Nie mam pokrętła szybkości drutu, za to są oddzielnie amperaż, volt i indukcyjność.
Proszę o sugestie!



Dodane 1 godzina 12 minuty 39 sekundy:
Idiota... doszukałem się pod jakimś filmem na YT komentarz, że amperaż zwiększa się z posuwem przy stałym napięciu, co jest dosyć oczywiste. Ale że całe życie bazowałem na parametrze posuwu m/s to ma ktoś może przeliczniki A na m/s?
Edit2: Znalazłem na anglojęzycznej stronie i obliczyłem przybliżony stosunek wydatku 3,3 m/s drutu 1,0 = 100 A.
Jak macie inne przeliczniki lub doświadczenia, poproszę o info!



Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”