Laser do grawerowania

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
lamaq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 01 cze 2010, 11:43
Lokalizacja: google

Laser do grawerowania

#1

Post napisał: lamaq » 01 cze 2010, 16:30

Witam

Jestem nowy a grawerem laserowym zainteresowalem sie kilka dni temu. W tym roku mam w planie zaczac studia i jako student mam znizki chociazby w inkubatorze wiec pomyslalem o otworzeniu DG zwiazanej z grawerka. Wiem ze wiele osob sie tu wypowie ze po co wyrzucac pieniadze skoro na rynku jest ogromna konkurencja a jak nie mam pomyslu i z kiepska maszyna to chory pomysl. Ja jednak mam pewne plany i mysle w miare do przodu i widze w tym zarobek. Nie mowie tutaj o ogromnych sumach ale mozna na tym wyjsc przyzwoicie.
Teraz moje pytanie... Jaki laser bym ewentualnie musial zakupic i jakie sa mniej wiecej ceny aby miec mozliwosc ladnego graweru w szkle metalu skorze i drewnie? Ewentualne ciecie tez moze sie przydac ale nie nastawiam sie glownie na to. Czytalem troche na forum ale wolalem sam stworzyc temat i podac konkretny przyklad

btw. niech sie nie wypowiadaja osoby ktore od razu beda negowac pomysl chyba ze maja mocne argumenty

Pozdrawiam i dziekuje



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#2

Post napisał: bartuss1 » 01 cze 2010, 17:39

nie ma chorych pomysłow, zazwyczaj jest brak pomysłow :D
a jaka wielkośc powierzchni ? mam laser 80W i pewnie w koncu go sprzedam bo stoi zamiast robić, i jesli chodzi o grawerowanie szkła, i niemetali to ok, o metalach przy tej mocy mozna pomarzyc, a dalem za to ustrojstwo prawie 40 tys
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
lamaq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 01 cze 2010, 11:43
Lokalizacja: google

#3

Post napisał: lamaq » 02 cze 2010, 00:19

Nie chodzi o wielkie powierzchnie ale tak z 50x 40 to chyba minimum. Chodzi mi o grawer przykladowo w zapalniczkach czy tez w szklanych kieliszkach lub innych tego typu rzeczach.

btw. widze ze malo osob stara sie jakos pomoc :(

Awatar użytkownika

gaspar
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1714
Rejestracja: 13 sty 2006, 16:41
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

#4

Post napisał: gaspar » 02 cze 2010, 09:12

Jeśli interesują Ciebie pewne informacje to z doświadczenia przy użytkowaniu lasera firmy LaserPro (tu link)
o mocy 60W można było:

- grawerować metale specjalnie przystosowane do grawerowania (usuwanie powierzchni farby)
- ciąć skórę, plexiglass, akryl, PCW, karton, drewno
- grawerować w akrylu, szkle, kryształach, drewnie

Przy tej mocy tuby lasera da się już zarobić na produkcji gadżetów lub znakowaniu trofeów sportowych itp.
https://www.instagram.com/cncworkshop.pl/
Obróbka CNC - frezowanie & toczenie

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”