Ciecie plexi ,drewna - trumpf 3030

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
gienek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2009, 12:46
Lokalizacja: wrocław

Ciecie plexi ,drewna - trumpf 3030

#1

Post napisał: gienek » 01 mar 2009, 13:20

Witam wszystkich na forum.potrzebuje informacji dotyzcych ciecia tworzyw sztucznych glownie chodzi mi jak mozna wylaczyc czujnik wysokosci w nc kodzie. A moze zna ktos znaczenie calego NC kodu czyli jakie kody co oznaczaja. Pozdrawiam.....

[ Dodano: 2009-03-03, 17:24 ]
cholera nikt nic nie kuma nie wierze przeciesz tp nie wechikul czasu ale fachowcy na tym forum.....................................



Tagi:


holden
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 13 lut 2009, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: holden » 04 mar 2009, 19:12

Nikt nie potrafi to może ja spróbuję. Oszukać czujnik jest bardzo prosto. Kładziesz na elemencie niemetalowym cieniutki kawałek blachy, który musi się stykać z metalowym stołem i robisz Dias`a. Napisz do serwisu odnośnie tablic w sprawie nietypowych tworzyw. Ciąłem kiedyś plexe i widziałem element z drewna, więc jest to możliwe. W oprogramowaniu lasera jest napewno plexa(wchodzisz przez 1151), więc nie powino być problemu.
Pozdrawiam.


rn1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 02 lip 2008, 21:20
Lokalizacja: Koszalin

#3

Post napisał: rn1 » 04 mar 2009, 19:58

co do cięcia laserem plastiku i drewna.
na maszynie na której pracuje<nie będę pisał modelu bo to jedyna maszyna w europie>są dwie metody cięcia plastiku. pierwsza blokowanie głowicy w osi Z<przycisk się naciska i zapala się żółte światełko jak jest włączone>. metoda powiedzmy ze dość dobra dla cienkiej plexi.2 mm na tym idzie ładnie jeśli nie jest pofalowana.
druga metoda to używanie specjalnej nakładki na głowicę. jej metalowe zakończenie "udaje" blachę dotykając powierzchni plexi lub drewna. proste
PS: co do Twojego dodatku do posta to kiepska prowokacja.
pozdrawiam


ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

#4

Post napisał: ganzi » 04 mar 2009, 21:16

cholera nikt nic nie kuma nie wierze przeciesz tp nie wechikul czasu ale fachowcy na tym forum.....................................
Pod Kolegi nickiem jest takie oto zdanie: "Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki", czy naprawdę tak trudno kliknąć "Szukaj" i przeglądnąć forum?
Rozumie, że Kolega nie skumał, więc zamieszczam gotowca: klik. Niedawno był poruszany dokładnie ten sam temat, więc nie dziw się, że nikt nie chce odpowiedzieć.

Pozdrawiam


Autor tematu
gienek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2009, 12:46
Lokalizacja: wrocław

#5

Post napisał: gienek » 04 mar 2009, 21:56

Kiepska ale zadziałała......I zgory dziekowa za informacje ale nic nowego sie nie dowiedzialem chodzi mi raczej głownie czy mozna cos zamieszac w nc kodzie np, jak to mozna zrobic w mazaku poprzez anulowanie kodu. Pozdrawiam.......................


jejej
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Post napisał: jejej » 05 mar 2009, 23:05

gienek pisze:Kiepska ale zadziałała......I zgory dziekowa za informacje ale nic nowego sie nie dowiedzialem chodzi mi raczej głownie czy mozna cos zamieszac w nc kodzie np, jak to mozna zrobic w mazaku poprzez anulowanie kodu. Pozdrawiam.......................
Witam,

proszę przestudiować działanie instrukcji TC_LASER_ON. W zależności od wartości 1-go parametru tej komendy uzyskuje się albo cięcię z regulacją wysokości albo cięcie bez regulacji wysokości. Instrukcja objasniająca parametry TC_LASER_ON jest dostarczana razem z maszyną.
Pozdrawiam -

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz


normanek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 17 sty 2009, 13:16
Lokalizacja: tarnow

#7

Post napisał: normanek » 24 kwie 2009, 18:37

mam pytanko odnosnie cieca plexy laserem trumpf 3030 w maszunie jak wochodze w tabele technologi (1151) co pokolji ow tabele dla czarnej kawsuwki i alu ale ma jeszcze inne tabel dos duzo podejrzewam ze nie kture sa do ciecia miedzi albo mosiadzu lub plexy poze ktos mi podac numery tych tabel z opisem do jakiego materialu so przeznaczone tak jak wszczesnie podalem czarna mam kwasa mam alu mam moze ktos moze ma w swojej maszynie jakies inne tabele i wie do jakiego materialu sa przypisane z gury dzieki :lol:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”