spawarka mma tig mig

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
kurowski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2010, 17:25
Lokalizacja: korytów

spawarka mma tig mig

#1

Post napisał: kurowski » 02 mar 2010, 19:10

Witam wszystkich
NAPISZĘ TROCHĘ DUŻO ALE ROZJAŚNI MI TO O CO CHODZI
Mam prośbę do znawców tematu.Mam zamiar kupić spawarkę tig, mig, mma. Do tej pory spawam w domu tylko zwykła spawarką na elektrody różne konstrukcje typu ogrodzenia, balustrady, robimy z ojcem maszyny rolnicze( kombajn do porzeczek) z tigiem miałem doczynienia z 15 lat temu ale w poważnym zakładzie Wojskowe Zakłady Lotnicze naprawiane były tam silniki odrzutowe do migów i su 22. Miałem styczność z tigiem nie pamiętam jakim wiem że 3 szt. to były stary i wielki jak szafa chyba polski a później był kupiony jakiś zachodni, przesiadywałem trochę u spawaczy i próbowałem spawać elementy silników( bardzo mnie chwalili i chcieli mnie zostawić na spawalni) zmierzam do sedna sprawy.
Będę spawał na razie okazyjnie nierdzewkę i cienkie blaszki i grubsze(0,5-4) różnekształtki itp. również różne elementy aluminiowe( części od samochodów, maszyn itp.
mig dlaczego bo ostatnio spawałem konstrukcje stalowe które szły do cynkowania( przygotowanie po spawaniu elektrodą to był koszmar i tak nie dało się idealnie oczyścić z otuliny wyszło po cynkowaniu
mma -dla mnie może być wszystko w jednym.(moja spawarka to ma z 35 lat samoróba taty
Mam mało kasy do 5 tyś zł wiem że to mało ale tak bywa, może ktoś coś mi coś konkretnego doradzi
może być używany, wiem że dużo chcę za małe pieniądze
znalazłem taki sprzęt na allegro, może ktoś się na temat jego wypowie.
http://allegro.pl/item940309985_mig_pul ... inium.html
z góry dziękuję i pozdrawiam
może ktoś kto się dobrze zna da mi swó numer a ja oddzwonię i porozmawiamy



Tagi:


Marian1234
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 262
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:41
Lokalizacja: Rybnik

#2

Post napisał: Marian1234 » 02 mar 2010, 21:00

jak chcesz maga to polecam np ten :
http://www.allegro.pl/item943869253_spa ... _300c.html
a jak tiga to za tą kase to ciężko no chyba że tylko DC to wtedy tak albo chińczyka też dasz radę ale wtedy masz tylko tig+ elektrody otulone . nie wiem jakimi elektrodami spawasz ale są dobre elektrody z bdb usuwalnym żużlem np overcord special dobre są spawy ładniejsze jak po magu. Mag który dałem w linku przetopi więcej jak 4 mm :)


Supremo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 127
Rejestracja: 30 paź 2006, 08:56
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: Supremo » 02 mar 2010, 21:38

Jeśli się nie mylę to do spawania aluminium potrzeba koło 300A ale AC.


Marian1234
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 262
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:41
Lokalizacja: Rybnik

#4

Post napisał: Marian1234 » 03 mar 2010, 15:27

AC ale w tigu a nie mig...


bob35
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 417
Rejestracja: 05 maja 2007, 10:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#5

Post napisał: bob35 » 03 mar 2010, 20:24

Widzę że chcesz tanim kosztem kupić kombajn - pewnie dobry ale nie dla ciebie gdyż tig w nim jest DC czyli do wszystkiego tylko nie aluminium. Jedynie migomatem jak zmienisz bieguny.
OGŁOSZENIE!!! Zamienię dobrą prace w dynamicznie rozwijającym się kraju na zasilek w krajach starej uni.


Autor tematu
kurowski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2010, 17:25
Lokalizacja: korytów

#6

Post napisał: kurowski » 22 mar 2010, 09:14

witam ponownie
widz, że mało podpowiedzi. Może lepiej kupić tga a osobno miga, może cenowo/ jakościowo można coś lepiej wybrać mogę przeznaczyć max 7 tyś. Może ktoś teraz będzie mi mógł bardziej doradzić.
pozdrawiam


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#7

Post napisał: InzSpawalnik » 05 kwie 2013, 10:50

Tig i otulone mozna zalatwic jedna niedroga maszyna. Oba procesy maja praktycznie identyczne charakterystyki pradowe wiec na rynku jest wiele dostepnych tanich maszyn z zajrzeniem przez potarcie. Inna sprawa to mig. Calkiem inna charakterystyka pradu wiec i inna maszyna. Tzw kombajny to praltycznie dwie oddzielne zrodla pradu, jedno dlaa tiga i elektrod a drugie do miga. Za dobrej jakosci zaplacisz moze z 10 tys albo i woecej. Lepiej jest kddzielnie kupic jedna maszyne do tiga i otulonych a druga do miga.

Jesli chodzi o otulone to cos jest nie tak jesli zuzel nie da sie wyczyscic. Mysle ze sprawdzilbym inne elektrody albo innego producenta. Widzialem spawy zrobione elektroda o idalnym licu i zuzlu ktory sam odchodzil od metalu, zadnej mechanicznej obronki nie bylo potrzeba. Kwestia elektrod, aprzetu i umiejetnosci.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”