Jaką wybrać spawarkę... do ok. 1000zł

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
mapeciontko
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 27
Posty: 125
Rejestracja: 24 sie 2009, 20:44
Lokalizacja: Turek

Jaką wybrać spawarkę... do ok. 1000zł

#1

Post napisał: mapeciontko » 05 gru 2010, 13:25

Witam
Mam zamiar kupić spawarkę i nie wiem jaką ;). Spawarka ma mi służyć do spawania przeważnie jakiś kształtowników grubości 2mm czasami grubsze rzeczy ale nie będą przekraczać grubości 5mm, oraz blachy grubości ok 1mm (samochodowe).
Zastanawiam się nad Półautomatem (nie wiem czy to dobry wybór) i na oku mam takie spawarki:
1. http://allegro.pl/migomat-spawarka-pola ... 17346.html
2. http://allegro.pl/geko-migomat-190hr-18 ... 10197.html
3. http://allegro.pl/migomat-sherman-dualm ... 99596.html

Dodam, że jestem początkującym spawaczem, ale szybko się uczę ;) Oczywiście jeśli macie jakieś inne propozycje to proszę pisać ;)
Pozdrawiam ;)



Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#2

Post napisał: cnccad » 05 gru 2010, 13:44

1.SHERMAN
2.GEKO
coś z tych maszyn warto może wybrać Mają napięcie 230/400V pierwotnego i 180A przy 15%
POWERMAT ma 160A przy 10%.
Więc jeżeli by te parametry były wiarygodne to właśnie te parametry przeważają nad moja opinia.
Nie wiem jak z punktu praktycznego wyglądają , ale wydaje mi się że warto o nich pomyśleć.

Co prawda , nie dają butli a to jednak jakiś koszt ale jeżeli masz dostęp do starej gaśnicy CO to i butlę tez juz masz :wink:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
mapeciontko
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 27
Posty: 125
Rejestracja: 24 sie 2009, 20:44
Lokalizacja: Turek

#3

Post napisał: mapeciontko » 05 gru 2010, 14:06

a o co właśnie chodzi o te parametry (mało się oriętuję). Chciał bym wiedzieć a nie znam się na tym bo to będzie moja pierwsza spawarka. Jeśli chodzi o awaryjność tych sprzętów może ktoś się oriętuje? A może jakaś inna propozycja?

Znalazłem jeszcze coś takiego:
http://allegro.pl/spawarka-migomat-170- ... 18497.html


spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 18
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#4

Post napisał: spawacz21 » 05 gru 2010, 14:55

Chłopie!!! nie inwestuj w takie gó.no jak geko i powermat. Jak masz coś kupić to Shermann ewentualnie. Ja najbardziej polecam Ci firmę esab i bester ale jak do 1000 złotych to nic innego jak sherman. Butlę se dokupisz i reduktor, ale uwierz migomat za tysiąc złotych to byle co. Mój wujek kupił Bester Madster 22o i uchwyt dokupił binzela małego. Spawałem nim blachę o,8 milimetra spawaem ciągłym i szło pięknie polecam, ale kosztował z całym osprzętem około 5 tysięcy, ale lepiej zainwestuj w coś lepszego bo gów.em nic nie zrobisz.POzdrawiam Bartek
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#5

Post napisał: cnccad » 05 gru 2010, 16:55

kolego spawacz21 , więc podaj wady tych urządzeń i zalety.
bester za 5000zł to też badziewie.
A jak ktoś ma 1000zł i chce wydać , nie mając doświadczenia to nawet z urządzenia za 10 000zł nie będzie zadowolony.
każde z tych urządzeń to "chińczyk" tak naprawdę. Ja nie mam opinii o wydajności i pokryciu parametrów tych urządzeń ale podajniki i prostowniki są identycznej konstrukcji.
Więc podaj konkrety.
Słowo gów .... moze również oznacza gówn.... go spawacza.
Ja za bazowałem na parametrach.

racja jest taka ... za 1000zł to nie są urządzenia wyczynowe. fakt.

SPAWARKA MIGOMAT 170 HR 230V GEKO MEGA zestaw !!!! mam to coś na warsztacie. Nie osiąga 160A ale spawałem tym przez godzinę na 140A i szła bez problemu.
Tylko to tak jak pisze spawacz21 ... lichota.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
mapeciontko
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 27
Posty: 125
Rejestracja: 24 sie 2009, 20:44
Lokalizacja: Turek

#6

Post napisał: mapeciontko » 05 gru 2010, 18:54

co macie na myśli pisząc, że to "lichota" czy "gówno" tzn. znaczenie tych słów znam :D tylko chodzi mi że to sprzęt po prostu psujący się czy mało wydajny? Jak wyżej pisałem nie będe tym nic grubego spawał bo jak będę spawał 3 mm to już rzadkość a 5mm to nawet nie wiem czy będę spawał ;). Co do cienkich blaszek to jak pisałem przy samochodach trochę trzeba mi wspawać blaszki gdzie rdza bierze ;) a po za tym to raczej konstrukcje na jakiś stolik do warsztatu może pod krajzege itp. Dodam że sprzęt będzie sporadycznie używany.
Mam "okazję" kupić coś takiego:
http://allegro.pl/gude-migomat-z-redukt ... 35220.html
ale trochę taniej, i 3 letnia gwarancją (ze sklepu w Niemczech)
a może inna propozycja? może warto poczekać i odłożyć na coś lepszego? tylko co takiego i ile ? :D


spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 18
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#7

Post napisał: spawacz21 » 05 gru 2010, 18:58

Ja bazuję na opiniach innych ludzi o tym że migomat za 1000 złotych to byle co. Być może są to badziewne układy. Spotkałem sie z opiniami, które mówiły że te sprzęty to nic innego jak malutki transformator, a na dole stalowa płyta jako obciążenie. Dzięki temu wyglądają jak solidne sprzęty. Ja poleciłbym Ci sklep www.spawaj.com lub www.karba.eu zajrzyj i coś z tamtąd wybierzesz na pewno. POniżej podam linki do maszynek nie dużo droższych, a lepszych.

http://www.spawaj.com/bester-midimagste ... a-p-7.html

http://karba.eu/p/pl/15821054/polautoma ... +1701.html

Jak nie te to na karbie na pewno coś wybierzesz ewentualnie kturyś z einhelli znajomy mechanik ma jednego i nie narzeka, sprzęt ma kilka lat, całą obudowe rozwaloną i nie ma kółek, a spawa fajnie tłumniki. Gościu pospawał nim ogrodzenie i konstukcję schodków do magazynu części. Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-12-05, 19:06 ]
Jeszczej edno słowo do użytkownika cnccad URZĄDZENIA SPAWALNICZE BESTER NIE SĄ PRODUKOWANE W CHINACH. FIRMĘ BESTER WYKUPIŁ KONCERN LINCOLN ELECTRIC I TO ONI PO CZĘŚCI PRODUKUJĄ TE URZĄDZENIA, WIĘC NIE WKRĘCAJ LUDZIOM TAKICH GŁUPOT!!!!!!!!

[ Dodano: 2010-12-05, 19:09 ]
Co do firmy gude też nie jest zła. Szwagier mojego znajomego z niemiec ma ten sprzęt i bardzo go chwali. Ma firmę przewozową i czasem coś trzeba przy autobusach pocheftować. Sprzęt kupił w obi w Hofie
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#8

Post napisał: cnccad » 05 gru 2010, 19:54

kolego spawacz21 ...
Ty masz wyraźnie problemy z czytanie ze zrozumieniem tekstu.
Nie napisałem że bester jest robiony w Chinach … czytaj ze zrozumieniem.
Każde z tych urządzeń to nie tyczy się bestera.O nim nie piszę jako o chińczyku. A za 5000zł i tańsze bestery to jest coś robione dla castoramy i jak chcesz spawać wyczynowo tym czymś to się da , ale nie na dłuższą metę.
WIĘC NIE WKRĘCAM LUDZIOM TAKICH GŁUPOT. Z Twoich opinii , gdzie nie ma ani odrobiny udokumentowania co jest co warte nie ma możliwości sie czego kolwiek dowiedzieć.
Coś wiesz , ale tylko z opinii gdzieś tam przeczytanych.

Prawda jest taka że te wszystkie urządzenia które kolega wyszukał są identyczne. Może inaczej nawinięty , na pierwszy rzut oka trafo , z budowy inny prostownik ale diody identyczne i podstawowa wada …. To kiepski lub całkowity brak dławika o którym pewnie wiesz wszystko.
A dławik , dobry dławik to 40% dobrej jakości spoiny przy warunku że spawacz umie spawać.
Więc jak masz coś do powiedzenia KONKRETNEGO to napisz proszę.

Firma guide …. Kolego :?: , a to może jest jakiś markowy np. Niemiec :?:
To też zwykły „chińczyk”. Nawet obudowy nie postarał się producent zmienić. Może kolor ...

Co do proponowanych urządzeń … droższe , to fakt ale jak by wierzyć parametrom TELMIG 170/1 nie zachwyca możliwościami.

Bester …. Polski produkt i prawdę mówiąc wolał bym niego nic chińczyka. Ale takiego wyprodukowanego nie dla „castoramy” tylko dla ciężkiej pracy. Ale za niego już trzeba zapłacić.
Jak potrzebujesz „dla zabawy” urządzenie , czyli od czasu do czasu cos tam cienkiego pospawać to za te pieniądze nie kupisz nic udanego. Po prostu się nie da.
Jak by tak było , to by i była wyższa różnica w cenie.
Ja serwisując te urządzenia , nie poddaje ich obciążeniom które mają na tabliczce znamionowej. Ostatnio takie testy zrobione ok. 2lata temu nie przeszło ani jedno urządzenie. Po prostu nie wytrzymało.
A spora część tych urządzeń nie osiągnęła zakładanych parametrów. ( pomiar kleszczami DICA )
W prawie wszystkich po dłuższym czasie eksploatacji nie wytrzymały plastikowe elementy podajnika. Pękały , ścierały się zębatki … ( pomijam trafo i prostownik )

140A przy 15% dla spawarki TELMIG 170/1 to pytanie ile „%” będzie dla 160A które ma dawać ??
2% :?:
Czyli co :?: Na 160A da się spawać tylko 1minutę bo coś padnie ?? To coś jest nie tak z takim czymś co proponujesz.

Po coś są podawane te parametry , nie prawda :!:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#9

Post napisał: lukadyop » 05 gru 2010, 20:41

Witam a może interesuje cię coś używanego markowego a w podobnej cenie ESAB


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#10

Post napisał: jarekk » 05 gru 2010, 20:55

Poczytaj też opinie na elektrodzie.(www.elektroda.pl)

Co do bestera - te najtańsze , mimo że nie produkowane w chinach, też nie są lepsze. Ludzie na elektrodzie rozegbrali bestera za 1000zł i jakąś chińszczyznę za połowę tego - o dziwo chiński wyrób zebrał lepsze opinie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”