Dobór oprogramowania

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
dochniu83
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2008, 14:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dobór oprogramowania

#1

Post napisał: dochniu83 » 16 lip 2008, 14:12

Witam!
Jestem początkującym fascynatem urządzeń CNC własnej konstrukcji, jednak już od dłuższego czasu interesuję się tematem budowy maszyn. Ostatnio podjąłem decyzję o budowie urządzenia CNC jednak brakuje mi narzędzi do projektowania.
Jako, że chciałbym poważnie potraktować temat, od dobrego projektu potrzebuję pomocy w wyborze programu projektowego. Chciałbym aby posiadał on możliowść generowania widoków 3D na elementy oraz współpracować z programem obsługującym później zbudowaną maszynkę. Jako że jestem osobą prywatną nie interesują mnie drogie programy(tzn kilka tyś zł). PRoszę o pomoc w wyborze programu, jakie są wasze propozycje?
Ważne jest dla mnie również to abym miał dostęp do materiałów na temat obsługi programu.



Tagi:


domino-mch
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 55
Rejestracja: 18 lip 2007, 22:53
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: domino-mch » 16 lip 2008, 16:59

Co do narzędzi do projektowania w 3D ja wykorzystuję program SolidWorks, aczkolwiek jest on programem komercyjnym i niestety stosunkowo drogim. Do obsługi samego urządzenia wystarczy, że przejrzysz to forum i znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji. Ja proponuje program Mach 2. Jest tu sporo informacji na jego temat.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”