Maszyna do szycia/haftu Brother - format plików .emb

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

Maszyna do szycia/haftu Brother - format plików .emb

#1

Post napisał: ezbig » 26 kwie 2017, 01:02

Chciałbym usprawnić pewną maszynę do szycia firmy Brother. Szukam specyfikacji formatu plików jakie generuje program do projektowania haftu. Pliki z programu mają rozszerzenie .emb. Google wiele nie pomaga, a chciałbym wyciągnąć z tego pliku punkty szycia i przejazdy. Wydawało mi się, że program do maszyn Brother-a będzie generował pliki .pes (do tego mam opis), a tu niespodzianka i jest .emb. Może ktoś z kolegów zna jakieś materiały naprowadzające.



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 26 kwie 2017, 09:31

.emb to pliki wygenerowane przez oprogramowanie Wilcom, masz darmowy soft do podglądu i edycji https://www.wilcom.com/en-us/products/t ... ducts.aspx

.pes wygenerujesz SewArtem którego demo możesz pobrać ze strony https://www.akdesignsboutique.com/sewar ... -software/

Brother obsługuje te 2 formaty czyli jak znasz składnie .pes nie powinno być problemu.

W notatniku nie idzie podejrzeć tych plików?
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#3

Post napisał: ezbig » 26 kwie 2017, 11:07

Programów do podglądu specjalnie nie potrzebuję, bo mam dostęp do programu Brother-a generującego pliki .emb, więc wiem co jest w tych plikach, chodzi mi o samodzielne wyłuskanie z nich danych. To formaty binarne, więc raczej notatnik odpada, przeglądałem w edytorze hex. Z pobieżnej analizy wynika, że emb i pes to nie to samo.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”