Piaskarka - pilnie potrzebna opinia

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
gredy
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2011, 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Piaskarka - pilnie potrzebna opinia

#1

Post napisał: gredy » 21 sty 2012, 23:47

Jestem liternikiem i do tej pory kułem ręcznie a ewentualne piaskowanie zlecałem firmą zewnętrznym ale różnie to wychodziło więc postanowiłem kupić piaskarkę i sam się tym zająć. Szukałem piaskarki i znalazłem taką o to..
http://www.e-weha.pl/piaskarka-ibix-9f2 ... p-751.html
czy ta piaskarka nadaje się do liternictwa? czy bedzie dużo gorsza od tych bezpyłowych? Niestety ja nie mogę kupić bezpyłowej bo będe miał sporo prac w terenie i ta jest gabarytowo w sam raz a te wszystkie bezpyłowe to wielkie krowy po 100 i więcej kg. Aaa dodam że mogę od znajomego z Niemiec kupić taką piaskarkę z dodatkowym systemem wodnym (do piaskowania bezpyłowego) za jedyna 12 tys. Warto? Proszę o opinie doświadczonych w temacie kolegów.



Tagi:


wt
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 426
Rejestracja: 20 gru 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: wt » 22 sty 2012, 00:41

Przy piaskowaniu na sucho potrzebny dobry kompresor. Piaskowanie "wodne" będzie pewnie wymagać specjalnych szablonów, może gumowych, zamiast papierowych.


Autor tematu
gredy
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2011, 19:49
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: gredy » 22 sty 2012, 00:53

Na szablony stosuję szarą folie Aslana 0,4 mm i jest ok bardziej mnie martwi czy ta piaskarka da radę piaskować w kamieniu bo przedstawiają ją jako sprzęt do czyszczenia.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4698
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Piaskarka - pilnie potrzebna opinia

#4

Post napisał: pitsa » 22 sty 2012, 08:51

gredy pisze: wielkie krowy po 100 i więcej kg.
Są i takie piaskarki mobilne co maja tylko 40 kg: http://www.abra.pl/produkty/Piaskarki
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Autor tematu
gredy
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2011, 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piaskarka - pilnie potrzebna opinia

#5

Post napisał: gredy » 22 sty 2012, 12:47

pitsa pisze:
gredy pisze: wielkie krowy po 100 i więcej kg.
Są i takie piaskarki mobilne co maja tylko 40 kg: http://www.abra.pl/produkty/Piaskarki
Tak, ale o tych słyszałem że się zapychają bo mają kiepski system filtracji i strasznie słabo piaskują.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4698
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Piaskarka - pilnie potrzebna opinia

#6

Post napisał: pitsa » 22 sty 2012, 15:33

Duża konkurencja jest w tej branży, stąd słyszy się wiele opinii negatywnych i typowe opowieści o zapychaniu się z takich powodów jak mokre lato, czy zła pora piaskowania, jakie to ilości pyłu "zawisły" u jakiegoś klienta z nie tą piaskarką co proponuje sprzedawca itp... ;-)

Te firmy którym zlecałeś piaskowanie to jaki miały kompresor, zbiornik, piaskarkę? Trzeba całość ogarnąć żeby piaskarka miała do dyspozycji odpowiednie parametry powietrza.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Autor tematu
gredy
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2011, 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piaskarka - pilnie potrzebna opinia

#7

Post napisał: gredy » 22 sty 2012, 22:41

pitsa pisze:Te firmy którym zlecałeś piaskowanie to jaki miały kompresor, zbiornik, piaskarkę? Trzeba całość ogarnąć żeby piaskarka miała do dyspozycji odpowiednie parametry powietrza.
Te firmy miały takie duże ciężkie pyłowe stare piaskarki i mnie taki sprzęt nie odpowiada bo musi być mobilny. Ta piaskarka z linku co wrzuciłem odpowiadała by mi najbardziej (lekka) ale nie mam pojęcia czy jest na tyle mocna by piaskować litery (sprzedawca twierdzi że tak)

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4698
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Piaskarka - pilnie potrzebna opinia

#8

Post napisał: pitsa » 23 sty 2012, 00:05

Ta piaskarka z linku to jest tylko "końcówka" na stronie jest podane: "warunkiem zastosowania jest posiadanie kompresora z osuszaczem o wydajności przynajmniej 700l/min."
Zastanawia mnie jak ma wyglądać mobilność do liternictwa w terenie. Pod linkiem masz "końcówkę" 12kg z przewodem 6m, ale czy wiesz ile jeszcze musisz mieć by spełnić warunki zastosowania tego w terenie i jaka z tego masa całości wyniknie. :-)

Wyjaśnij dokładnie swoje potrzeby i podaj jaki masz kompresor do dyspozycji - wtedy może ktoś konkretnie doradzi.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Autor tematu
gredy
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 10
Rejestracja: 17 maja 2011, 19:49
Lokalizacja: Warszawa

#9

Post napisał: gredy » 23 sty 2012, 08:16

No więc kompresor mam całkiem mocny 750 l/min na wyjściu zabudowany na wózku z kołami z osuszaczem więc jest mobilny, do tego mam minibusika Subaru Libero który jest wstanie wjechać wszędzie i mieści się w alejkach....kluczowa więc jest odpowiedź czy piaskarka da rade.


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#10

Post napisał: Mariuszczs » 23 sty 2012, 11:37

Po zdjęciu trudno wywnioskować czy to jest piaskarka ciśnieniowa czy po prostu pistolet ze zbiornikiem. Jeśli to jest pistolet to to jest warte max kilka stówek jeśli jest on dobrej jakości.

Ja wykonuję piaskarki, które przy próbach z kamieniem szły z prędkością sekund na jedną literkę .

W tej na zdjęciu jest zbiornik 9 l więc tak naprawdę na jednym zasypie nie pociągnie za dużo liter. Jestem w stanie wykonać równie małą, chociaż to pomyłka taka wielkość. Także inne firmy wykonują nieduże piaskarki w polsce. Również za kilka tysiaków możesz zamówić sobie u firmy co mają te bycze najmniejszy zbiornik 40 litrów fabryczny, bo producent ma taki zbiornik i to spokojnie do tego busa się zmieści a w samej piaskarce od razu piasek czy tam korund.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”